Poprzedni artykuł: Małgorzata Rozenek już po ślubie! Zobacz jej zjawiskową kreację. Wcale... Następny artykuł: Niesamowita paletka pełna pigmentów! Co to za marka?

Czy odkurzacz do wągrów jest bezpieczny? Eksperci ostrzegają!

Świat oszalał na punkcie tego urodowego gadżetu! Odkurzacz do wągrów miał spełnić nasze marzenie o idealnie czystej cerze. Tymczasem zdaniem ekspertów może oszpecić twarz!

Wszystko zaczęło się od zaprezentowania w mediach społecznościowych gadżetu o nazwie Pore Cleanser marki Panasonic. Przypominał miniaturowy ręczny odkurzacz i miał wyciągać ze skóry znienawidzone zaskórniki. A czy jest ktoś, kogo nie skusiłaby obietnica idealnie czystej cery? Wideo momentalnie stało się viralem! Blogerki na całym świecie ruszyły do testów, a producenci sprzętu AGD zabrali się za tworzenie podobnych urządzeń.

Jak działa „czyściciel" porów?

Odkurzacze do cery dosłownie wysysają zawartość porów skóry, usuwając z nich zrogowaciały naskórek i złogi sebum. Cerę trzeba przed takim zabiegiem odpowiednio przygotować, i zgodnie z zaleceniem producentów zrobić sobie parówkę lub przynajmniej ciepły kompres. Sam zabieg trwa kilka minut i na koniec można nawet zobaczyć, ile zanieczyszczeń urządzenie wyciągnęło ze skóry.

Czy odkurzacz do wągrów jest bezpieczny?

Efektem "odkurzania" twarzy mają być oczyszczone pory. I faktycznie – część użytkowniczek doświadczyła tego zbawiennego działania urządzenia. Okazuje się jednak, że obok zalet "odkurzacze do skóry" mogą też mieć poważne wady. Eksperci mają zróżnicowane opinie na temat ich skuteczności. I choć wydają się kontrowersyjne, nie brak odważnych kobiet, które decydują się je przetestować. Pokusa pozbycia się wągrów jest tak silna, że czasem przeważa nad zdrowym rozsądkiem, który nakazuje ostrożność w dokonywaniu podobnych zakupów.

Działanie tego gadżetu można porównać trochę do manualnego oczyszczania – na siłę wyciągamy sebum z ujść mieszków włosowych (czyli tzw. porów) - tłumaczy Agnieszka Zielińska, Skin Expert i kosmetolog. – Wiemy już, że oczyszczanie manualne nie jest idealnym zabiegiem dla naszej skóry: ugniatanie i „męczenie” gruczołów łojowych powoduje, że produkują one więcej sebum, a źle wykonane wyciskanie może skończyć się bliznami na skórze.

Ale ryzyko powstania blizn to nie wszystko! Okazuje się, że chcąc radykalnie oczyścić cerę za pomocą popularnego gadżetu, możemy spowodować jej szybsze zanieczyszczanie. Jak to możliwe, przeczytasz w Trendbooku 2018 Wizaż.pl w rozdziale Smart Beauty. Ściągnij:Trendbook 2018 i zobacz przed jakim zagrożeniem odkurzacza do wągrow ostrzegają eksperci.

Zdjęcia: Pinterest

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

14 grudnia 2018, 08:54

Zobacz także

Nasze propozycje