Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Socality Barbie podbija serca internautów! Następny artykuł: Szczepionka przeciw grypie dla dzieci- szczepić czy nie?

7 książeczek, które wspomogą naukę korzystania z nocnika

Dziecko,
,
, tagi: nocnik, dwulatek, nauka korzystania z nocnika, trening czystości, trzylatek
Sprawdź, jak możesz wspomóc dziecko w nauce korzystania z nocnika. Przygotowaliśmy 7 propozycji książeczek o treningu czystości dla dzieci.

Kiedy na nocnik?

Dzieci rozwijają się w sposób indywidualny, dlatego nie da się wyznaczyć sztywnych ram czasowych, w których dziecko powinno zacząć korzystać z nocnika. O tym, czy malec przejdzie z sukcesem trening czystości, decyduje jego etap rozwoju oraz dojrzałość układu nerwowego. Dziecko może obcować z nocnikiem odkąd nauczy się siadać. Oswojenie się z przedmiotem to dobry początek. W 9 miesiącu niemowlak zaczyna rozumieć zabawę w „mokre” i „suche”. Zazwyczaj około 12 miesiąca życia maluch zauważa, że ma potrzeby fizjologiczne. Pierwsze próby prawdziwej nauki korzystania z nocnika można podjąć około 18 miesiąca, kiedy to dziecko potrafi odpowiedzieć na pytanie, czy chce siusiu.

Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka ?

W nauce korzystania z nocnika bardzo istotną rolę odgrywa poczucie bezpieczeństwa dziecka i spokój rodzica. Nie upokarzaj i nie karz dziecka za nieudaną próbę. Chwal, kiedy załatwi potrzebę do nocnika. Warto z treningu czystości uczynić zabawę. Kup maluchowi kolorowy nocniczek i dla przykładu sadzajcie na nim misia lub wspólnie czytajcie książeczki o nauce korzystania z nocnika.

Większość dzieci z sukcesem przechodzi trening czystości około 3 roku życia. Pozbywanie się pieluszki wymaga od rodzica spokoju i cierpliwości. Nie ma jednej, niezawodnej metody, która zagwarantuje że nasze dziecko zacznie samodzielnie korzystać z nocnika. 

Przygotowaliśmy dla Was 7 propozycji książeczek, które mogą okazać się pomocne przy nauce samodzielnego korzystania z nocnika. 

Jakie metody sprawdziły się u Was? Piszcie w komentarzach!

Zdjęcia: fotolia.pl, materiały PR

Polecany film

Szumi DIY Star Wars kukiełki


Zobacz także

Nasze propozycje