Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Nowi bohaterowie e‑podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej! Następny artykuł: Socality Barbie podbija serca internautów!

Wyjątkowa akcja #dontforgetdads

Dziecko,
,
, tagi: instagram, ojcostwo, fotografia, akcja społeczna
January Harshe jest inicjatorką internetowej akcji #dontforgetdads, która ma być wyrazem solidarności i wsparcia dla mężczyzn w ich drodze do ojcostwa.

Na @dontforgetdads znajdziemy fotografie ojców z dziećmi, w codziennych sytuacjach. Wszystkie zdjęcia oznaczone są hashtagiem #dontforgetdads. Przy części z nich można znaleźć prywatne adnotacje od autora. Krótkie przesłanie, czasem podziękowania, które odnoszą się do fotografii. Cała akcja ma na celu uświadomienie kobietom, że ich partnerzy też potrzebują wsparcia. W opisie konta widnieją słowa:

Wspieranie kobiet jest bardzo ważne i cudowne, ale nie zapominajmy o ojcach! Tatusiowie są przecież równie ważni i kochani!

Kobieta będąc w ciąży buduje więź z nienarodzonym dzieckiem, ma szansę poczuć jego pierwsze ruchy i oswoić się z jego obecnością. Te 9 miesięcy przygotowuje ją do roli matki. Nie zmienia to faktu, że z chwilą urodzenia dziecka jej życie diametralnie się zmienia. Co w tej sytuacji czuje mężczyzna? Dla mężczyzny moment narodzin dziecka zapewne nie jest łatwy. Pomimo faktu, że był przy partnerce przez okres ciąży nie odczuwał tego co ona. Mężczyzna zostaje wrzucony w rolę ojca, musi się nim stać z dnia na dzień. Bycie tatą, jest dla większości mężczyzn, uczuciem cudownym i niezwykłym. Może się jednak zdarzyć tak, że świeżo upieczony tata jest rolą przytłoczony. 

January Harshe stworzyła konto w geście wsparcia i podziękowania dla ojców. Chciała dać jasny sygnał tatusiom, że my kobiety jesteśmy z nich dumne, a ich rola w wychowaniu dzieci jest nieoceniona. Akcja samoistnie stała się apelem do kobiet, aby były wsparciem dla swoich mężczyzn w ich drodze do ojcostwa.

Jaką rolę odgrywa według Was tata w życiu dziecka? 

Zdjęcia: instagram.com/dontforgetdads, fotolia.pl

Polecany film

Adam Zdrójkowski o fanach na Instagramie i Facebooku


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2017, 09:24
babyonline.pl

Nasze propozycje