Poprzedni artykuł: Najważniejsze informacje o urlopie ojcowskim Następny artykuł: Jak oduczyć dziecko ssania kciuka? 5 sprawdzonych sposobów

Kontrowersyjny projekt "Idiot Box"

Dziecko,
,
, tagi: bajki, technologia, fotografia, telewizja
Dzieci siedzące przed TV, które wyglądają jak Zombie? Australijska fotografka Donna Stevens jest autorką kontrowersyjnego projektu "Idiot Box", który ukazuje nam fotografie 3-4 latków oglądających telewizję.

Donna Stevens urodziła się w Australii, a obecnie mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Jej pasją a zarazem źródłem utrzymania jest fotografia. Wiele lat spędziła pracując nad komercyjnymi zleceniami. Fotografowała dla takich kultowych marek jak Schweppes czy Vogue. Nie przeszkadza jej to tworzyć również dla świata sztuki. Ostatnimi czasy swoją energię poświęciła projektowi "Idiot Box", który jest w opozycji do jej wcześniejszych komercyjnych dzieł. Jej prace dla medialnych gigantów często stwarzały złudzenie idealnego świata. Autorka postanowiła się skupić na tym, aby jej nowe projekty ukazywały rzeczywistość. Powstające fotografie są w kontrze do jej starszych prac, obrazów dających fałszywe obietnice idealności. „Idiot Box” to jeden z przykładów krzywego zwierciadła, przez które fotografka zagląda do naszego życia. To opowieść o ciemnej stronie zamiłowania świata do technologii. Zdjęcia powstały, abyśmy mogli sobie odpowiedzieć na pytanie: czy powinniśmy przywiązywać większą wagę do tego jaką rolę w życiu naszych dzieci odgrywają technologie?

Ile czasu dziennie Wasze dzieci spędzają przed telewizorem? Chronicie ich prywatność w sieci?

Zdjęcia: donnastevens.com.au

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lipca 2018, 18:45
mamotoja.pl

Nasze propozycje