Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Alimenty na dziecko-prosty przewodnik Następny artykuł: Przeczytaj o głośnej akcji "Dałam życie, umrę z głodu"!

Wyjątkowe zdjęcia wykonane tuż po porodzie

Dziecko,
,
, tagi: dziecko, poród, poród w domu, zdjęcia, macierzyństwo, sztuka
Autorką zdjęć tego niesamowitego projektu One Day Young jest Jenny Lewis, brytyjska fotografka która od 20 lat mieszka w Hackney.

To właśnie w Hackney wpadła na pomysł One Day Young i ogłosiła kasting. Szukała kobiet, które pozwolą sfotografować siebie i dziecko w domowym zaciszu, w przeciągu 24 h od porodu.

Cel był jeden, opowiedzieć historię o niesamowitej sile. Historię żywotności zwyczajnych kobiet, które właśnie dokonały czegoś bardzo trudnego i wyjątkowego. Urodziły dziecko. Jenny Lewis postanowiła poruszyć ten temat w swoich pracach, gdyż uważa że dla dzisiejszego świata wcale nie jest on oczywisty i powszedni. Autorka sama mówi o swoim projekcie:

"Chciałam uspokoić kobiety, powiedzieć im że urodzenie dziecka jest normalne. Owszem jest bolesne, ale to pozytywny ból, który ma jeden cel i jest tylko częścią podróży, swego rodzaju rytuałem przejścia do macierzyństwa."

Najistotniejszą częścią projektu, było uchwycenie kobiet i ich dzieci w obiektywie, w ciągu 24 godzin od porodu. Dlaczego? Jenny chciała aby na zdjęciach widoczne były emocje, z którymi wiele osób nie ma szans obcować, na pewno nie w takim wymiarze. Spotęgowana radość, przytłaczająca miłość, triumf zwycięstwa, które poczuć może tylko nowa mama.  

Pamiętacie co czułyście dobę po porodzie? Ból, zmęczenie, radość, miłość?

Zdjęcia: jennylewis.net


Zobacz także

Polecany film

Kobieta w ciąży tańczy, by wywołać poród

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

8 grudnia 2016, 07:03
babyonline.pl