Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Angelina Jolie usunęła jajniki - czy mamy prawo osądzać jej decyzję? Następny artykuł: 5 łatwych ozdób wielkanocnych, które zrobi nawet dziecko!

Kampania "Żyj z pompą", sprawdź jak pomóc dzieciom chorym na MPD

Dziecko,
,
, tagi: Dziecko, choroba, kampania
27go marca ruszyła kampania społeczno-edukacyjna "Żyj z pompą" na rzecz dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Akcja ma na celu podniesienie świadomości na temat nowych metod leczenia oraz walkę ze stereotypowym postrzeganiem osób z MPD.

Dziecięce Porażenie Mózgowe, co to takiego?

Mózgowe Porażenie Dziecięce to zaburzenie centralnego układu nerwowego wynikające z uszkodzenia mózgu. Uraz mózgu powstaje zazwyczaj przed, w trakcie lub po porodzie. Ponad 50% chorych na MPD to dzieci z najwyższym stopniem upośledzenia funkcjonalnego, które obejmuje: zaburzenia ruchu, spastyczność mięśni, zmniejszenie siły mięśniowej, ruchy mimowolne. Objawom tym często towarzyszy padaczka, zaburzenia słuchu, mowy, widzenia, czy zaburzenia funkcji poznawczych. 

Kampania

Kampania "Żyj z pompą!"

Kampania została zainicjowana przez organizacje działające na rzecz osób z dziecięcym porażeniem mózgowym i ma na celu podniesienie świadomości na temat osiągnięć w leczeniu MPD. Głównym problemem jest brak wiedzy wśród pacjentów i ich bliskich, ale również w środowisku medycznym. Istnieją nowe, lepsze i co najważniejsze, refundowane metody leczenia jak np. pompa baklofenowa, która łagodzi bardzo bolesne napięcie mięśni i podnosi jakość życia chorych. Niestety informacje o nowych metodach leczenia nie są powszechne, przez co wielu pacjentów decyduje się na nieodwracalne, okaleczające terapie, które dodatkowo nie zawsze przynoszą efekty.

Żyj z pompą- Podaj dalej

Czym jest piramida dobra na Facebooku?

Na Facebooku ruszyła akcja angażująca użytkowników portalu, każda osoba która ma ochotę włączyć się w promowanie wiedzy na temat MPD może wrzucić na funpage kampanii filmik, na którym robi pompki albo coś pompuje z hasłem: "Żyj z pompą!" i zaprosić do zabawy przynajmniej 3 osoby. Inspiracją dla tej akcji był film "Podaj dalej", który opowiada historię grupy uczniów, którzy mieli pomóc trzem osobom, a te w zamian za to trzem następnym, a one kolejnym trzem… Tak powstaje piramida dobra. Ruch „podaj dalej” wykorzystuje kampania „Żyj z pompą!”. Pierwsze filmiki zamieścili już na Facebook’u Ambasadorzy – Piotr Gruszka, siatkarz, były reprezentant Polski, mistrz świata i wicemistrz Europy oraz Barbara Kurdej-Szatan, aktorka.

Oprócz akcji na Facebook’u, organizatorzy stworzyli również stronę internetową zyjzpompa.pl, która dostarczy więcej informacji na temat MPD i podejmowanych w ramach kampanii działań. 

Zapraszamy do włączenia się w akcję! 

Sprawdź o czym mówi kampania Pomyśl, zanim wrzucisz,co dobrego zrobili polscy artyści w ramach McHappy Day oraz który polski piłkarz został nowym Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film

Czy twoje dziecko będzie grube?


An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.

Nasze propozycje