Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Pieluszkowe zapalenie skóry Następny artykuł: Oddział Neonatologii w Szpitalu Medicover – specjalistyczna opieka dla...

"Przez całe lato w naszym ogrodzie latają setki motyli"- wywiad ze współzałożycielką marki MomMe

Dziecko,
,
, tagi: kosmetyki dla dzieci, Mama made in Poland, kosmetyki dla alergików
Dziś w cyklu Mama made in Poland wywiad z Panią Justyną Żukowską, niesamowitą kobietą, mamą i współzałożycielką marki MomMe. Rozsiądźcie się wygodnie...

Mama made in Poland to cykl poświęcony wyjątkowym kobietom - matkom. Co miesiąc będziemy prezentować sylwetkę mamy, której historia jest warta uwagi. Poznacie kobiety uzdolnione, pełne pasji i zaangażowania, autorki niesamowitych inicjatyw.

Jest Pani mamą…

Jestem Mamą wyjątkowej dziewczynki o imieniu Jagódka, która w absolutnie niewyobrażalny sposób pojawiając się na świecie przewartościowała wszystkie moje priorytety i stała się centrum wszechświata. Ta młoda, 9-letnia kobietka, codziennie zaskakuje mnie swoją dojrzałością i błyskotliwością. Jest niezwykle ciekawa świata i przyrody, wrażliwa na drugiego człowieka i dobro zwierząt. Mam wrażenie, że wszystkie moje altruistyczne cechy się w niej spotęgowały.

Skłamałabym jednak mówiąc, że zawsze jest kolorowo. Coraz częściej Jagódka ma swoje zdanie i inne priorytety niż to, o co w danej chwili prosi mama ale mimo wszystko uważam że mam „złote dziecko”. Bardzo pragnęłam zostać mamą i codziennie obserwuję moją córkę jak cud, który z niewiadomych przyczyn, został ofiarowany właśnie mi. Bardzo się boję etapu dojrzewania i burzy hormonów…

mama z córką

Jaki jest Pani wyuczony zawód?

Wszystkie doświadczenia jakie zdobyłam na swojej drodze zawodowej są dla mnie niezwykle cenne, nauczyły mnie zarządzania czasem, zespołem i niezwykłej samodyscypliny, ponieważ mam tendencję, do brania na siebie zbyt dużej ilości obowiązków.

Już w szkole średniej pracowałam jako hostessa, koordynator regionalny, windykator i wreszcie dziennikarz. Wszystkie umiejętności zdobyte podczas wykonywania tych obowiązków, niezwykle przydają mi się dzisiaj w codziennej pracy. Zdecydowanie zanim odnalazłam swoją drogę w kosmetologii, najbliższe było mi dziennikarstwo. Dwa lata niezwykłej przygody, dzięki której zajmuję się teraz copywriterką i jestem samowystarczalna w materii artykułów lub tekstów o produktach, które tworzę.

Swoją właściwą karierę zawodową zaczęłam od Kosmetologii i to właśnie ten kierunek wiele lat temu zainteresował mnie najbardziej. Wiem, że młodzi ludzie wybierając kierunek kształcenia nie mają pojęcia jaki zawód jest dla nich najlepszym wyborem, w moim wypadku był to strzał w dziesiątkę. Później, by poszerzyć swoje horyzonty, studiowałam Promocję Zdrowia oraz Pedagogikę w kierunku Edukacja Zdrowotna. To tyle na temat tego co wyuczone…

mama z córką

Czy zawsze myślała Pani o założeniu własnej marki?

Mieszkając na Dolnym Śląsku, czyli zagłębiu hotelarstwa w tej części Polski, wiele lat temu prowadziłam własny Instytut Piękna. Temat SPA wtedy w Polsce raczkował i zaledwie kilka osób miało pojęcie o tym nowym, jakże wdzięcznym rodzaju usług. Tak naprawdę hotelarze wymogli na mnie wyspecjalizowanie się w tym kierunku, bo wiedzieli, że muszą włączyć takie usługi do swojej oferty ale kompletnie nie wiedzieli jak.

Moje doświadczenie doceniła marka Clarena wtedy potentat w branży kosmetycznej w Polsce i zaproponowała mi we Wrocławiu stanowisko Specjalisty ds. SPA. Zajmowałam się opracowywaniem firmowych masaży, zabiegów i propagowaniem oferty wśród klientów z branży hotelarskiej. Pracując tam, poznałam dyrektora i właściciela marki Organique, którzy widząc moją pasję do kosmetologii dali mi praktycznie wolną rękę w tworzeniu oferty firmy. To była wspaniała przygoda, która trwała kilka lat. Jako dyrektor ds. rozwoju, byłam odpowiedzialna za wdrożenie produktu od momentu jego wymyślenia przez recepturowanie, testy, packaging, marketing i PR. Myślę że w ciągu 3 lat udało nam się zbudować silną markę. W pewnym momencie jednak nasze drogi się rozeszły i to właśnie wtedy postanowiłam zrobić coś po swojemu, tak na 100%, bez żadnych ograniczeń i kompromisów. Potrzebowałam tego by rozpocząć nowy etap swojego życia, by stworzyć coś, co będzie w pełni wyrażało mnie i moje podejście do kosmetologii.

W 2012 roku przyjaciel zaprosił mnie do nowo powstającego hotelu w Świeradowie Zdroju - Cottonina Mineral Spa Resort. Zakochałam się w tym pięknym obiekcie od pierwszego wejrzenia. Wspaniała dyrektorka Marta Fiedorowicz dała mi wolną rękę w tworzeniu tamtejszego SPA. Włożyłam w nie całe serducho, udało mi się dobrać cudowny team i właśnie tam powstało pierwsze w Polsce Baby Eco SPA pod patronatem MomMe. Udało nam się pomóc wielu maluchom i ich rodzinom w rozwiązaniu problemów atopowej skóry. W tym roku otrzymaliśmy Prestige SPA Awards za najlepszy program Femi & Baby SPA w Polsce oraz najwyższą ocenę od kapituły Hotelu Przyjaznego Rodzinie. Sztab kosmetologów i fizjoterapeutów- naprawdę świetnych specjalistów pomaga mi w tworzeniu nowych produktów i służy swoim doświadczeniem.

Dziewczynka

Skąd wziął się pomysł na MomMe?

Najlepsze produkty powstają z potrzeby własnej i dokładnie tak było w tym wypadku. Moja córcia urodziła się z obniżoną odpornością i niestety skłonnością do alergii. Jej skóra fatalnie reagowała na dostępne kosmetyki, a ja z racji specyfiki pracy tworzyłam przede wszystkim produkty dla dorosłych. Kiedy podjęliśmy ze wspólnikami decyzję o tworzeniu własnej marki postawiliśmy właśnie na dzieci, bo żaden z dużych koncernów nie jest zainteresowany stworzeniem produktu do masowej produkcji, który byłby tak bogaty w składniki aktywne. Założenia, które udało nam się spełnić to najwyższa jakość, najlepsze surowce, pełne bezpieczeństwo dla dzieci, a przede wszystkim produkty, które pomagają skórze wzmacniać jej naturalne funkcje i rozwiązywać problem, a nie tylko produkty placebo, które nie pomogą, nie zaszkodzą. To byłoby niezgodne z naszą filozofią.

Nazwa to wypadkowa tego jak zwraca się od lat do mnie moja córcia. Na potrzeby firmy przenieśliśmy ją na Mom(Mama) i Me(Ja)- MomMe. Córka chętnie uczestniczyła w testach produktów, projektowaniu opakowań i tworzeniu wierszyków, które się na nich pojawiły.

dziewczynka

Co kocha Pani w swojej pracy?

Najbardziej kocham tworzyć. Myślę, że właśnie to jest dla mnie w życiu najważniejsze. Kiedy z pomysłu, który pojawi się w mojej głowie, dochodzę do etapu kiedy na półce stoi gotowy produkt, czuję się jak matka świeżo narodzonego dziecka… Uwielbiam doroczne targi In-cosmetics, na których wszyscy producenci surowców, pokazują najnowsze, najnowocześniejsze surowce. Spotykam się z zaprzyjaźnionymi perfumiarzami, którzy pokazują mi swoje najnowsze pomysły. Wyobrażacie sobie zapach mokrych kamieni, albo wodospadu? Oni tak! Czuję się wtedy jak dziecko w sklepie z zabawkami i natychmiast układam konkretne surowce w produkty. Spotykam się z ludźmi, którzy je wymyślili i widzę w ich oczach tą samą iskrę, która towarzyszy mi w tworzeniu moich produktów… Uwielbiam ludzi z pasją, bo to oni tworzą świat i czynią go piękniejszym…

Jak macierzyństwo zmieniło Pani życie i plany zawodowe?

Kiedy urodziła się Jagódka miałam swój Instytut, konsulting i jak mi się wydawało poukładane życie. Jednak droga zawodowa wywiodła nas do Wrocławia i tam spędziłyśmy kilka lat. Kiedy córka była starsza, a ja zawodowo nie związana z żadnym miejscem na mapie, podjęłam decyzję o powrocie do rodzinnych stron, bo przecież własną firmę mogę prowadzić z każdego miejsca na świecie. Kiedy pracowałam jako dyrektor dużej marki, doba była zdecydowanie za krótka. Ciągłe wyjazdy w kraju i za granicę sprawiały, że często widziałam córcię kiedy już spała. Każda wspólna godzina była cenna. Teraz mogę ustawić sobie pracę tak, by spędzić z nią popołudnie, weekend i poświęcić jej 100% uwagi.

Wydaje mi się, że jako matka nabrałam pewności siebie, poczułam ciężar odpowiedzialności za drugą osobę. Matki mają dużo większą determinację w dążeniu do założonych celów, nie pozwalają sobie na błędy, bo ryzykują bezpieczeństwo swojej rodziny.

dziewczynka

Co robi Pani najchętniej w wolnym czasie?

Uwielbiamy rządzić w kuchni i ogrodzie. Od zawsze! Mamy swoje sprawdzone przepisy ale największą frajdę sprawia nam eksperymentowanie. Kuchnia pozwala na tworzenie i próbowanie nowych połączeń smakowych, rozwijanie wyobraźni i nieustanną naukę. Umówiliśmy się że po 21 jest zakaz oglądania programów kulinarnych, bo oczywiście po takim seansie nie myślimy o niczym innym jak pochłonięcie czegoś pysznego. Lubimy poznawać ludzi, którzy w naturalny sposób hodują owoce i warzywa. Idea ekologii jest dla nas niezwykle ważna. Lubimy myśleć o osobach, które sprzedają nam swoje produkty, gdy gotujemy i robimy przetwory. Lubię odczuwać pewność, że dałam mojej rodzinie to co najlepsze.

Ogród to mój rodzaj terapii. Na co dzień żyję w strasznym pędzie, odbieram milion telefonów, siedzę zakopana w dokumentach i nie widzę światła dziennego. Praca z roślinami to dla mnie swoista medytacja. Nie myślę wtedy o niczym innym. Skupiam się na mojej roślinie i jej potrzebach. Chcę by była piękna i zdrowa. Cieszę się, że dzielę tą pasję z moją córką, która fotografuje nasze rośliny i pomaga mi o nie dbać. Posadziłyśmy siedem budlei i przez całe lato w naszym ogrodzie latają setki motyli, w odmianach, których nie widziałam od czasów dzieciństwa. Jagódka kręci filmy w slow motion i przez całą zimą oglądamy później te piękne owady.

mama z córką

Czym jest dla Pani rodzina?

Rodzina jest dla mnie czymś bardzo wrażliwym. Należy o nią dbać i pielęgnować ją, by była silna i zdrowa. Czasami zapominamy o tym jak ważnym elementem naszego życia jest ten fundament i zatracamy się w pracy. Nie ukrywam, że ja również w pewnym momencie mojego życia zagalopowałam się myśląc, że muszę wszystkiego dopilnować sama, bo w innym przypadku coś nie wyjdzie, coś się nie uda.

Uczę się delegowania elementów swojej pracy na współpracowników i zaufania, że zrobią to najlepiej jak potrafią. Chciałabym dojść do takiego momentu, że przebudzenie się o 3 w nocy nie będzie oznaczało miliona myśli i rozpoczęcia planowania nadchodzącego dnia, nie będę czuła lęku, że z czymś nie zdążę.

Gdyby nie udało się połączyć życia rodzinnego z biznesem, znalazłabym inny sposób na zarabianie pieniędzy, tak by móc poświęcić mojej córce tyle uwagi ile w tej chwili potrzebuje. Zdaję sobie sprawę, że nikt nie da mi kolejny raz szansy na przeżycie jej dzieciństwa i zbudowanie od nowa relacji, dlatego staram się by czuła, że w każdej chwili jej życia stoi za nią mama, która zrobi dla niej wszystko…

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Polecany film

Szumi DIY 02 malowane kamienie

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 października 2016, 01:11
babyonline.pl