Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Ciąża bliźniacza- jak powinna wyglądać prawidłowa dieta? Następny artykuł: Nowa linia dla dzieci Łukasz Jemioł Kids!

Historia siostrzanej miłości- projekt "Barely Different"

Dziecko,
,
, tagi: zdjęcia, adopcja, fotografia, sztuka, fotografia dziecięca
We wzruszającej serii "Barely Different" fotografka i mama Anna Larson stara się uchwycić swoje córki podczas zabawy. Celem projektu było pokazanie, że miłość nie ma granic.

Anna ma trójkę dzieci, dwoje biologicznych i jedno adoptowane. Semenesh pochodzi z Etiopii i trafiła do rodziny Larsonów 5 lat temu. Anna zawsze chciała adoptować dziecko, było to spowodowane doświadczeniami z przeszłości.

"Po liceum zgłosiłam się do pracy jako wolontariuszka w zakładzie opieki dla niemowląt na Haiti. Tam zakochałam się w dziecku, którym się opiekowałam. Po opuszczeniu Haiti dowiedziałam się, że dziecko zmarło z powodu postępującej choroby oraz niskiej odporności spowodowanej wirusem HIV. Złamało mi to serce. Wtedy podjęłam decyzję, że w mojej rodzinie będzie adoptowane dziecko. Mam dwoje biologicznych dzieci, ale adopcja dała bardzo dużo mojej rodzinie. To piękne i zarazem trudne doświadczenie, ale warto było".

Seria "Barely Different" ("Nieznacznie różne") rozpoczęła się nieświadomie dwa lata temu. Anna zaczęła robić fotografować Semenesh i Haven, gdy miały 3,5 i 1,5 roku. "Łączy ich wspaniała więź, bawią się razem w każdej wolnej chwili" mówi Anna."Chociaż czasem się kłócą, to większość czasu spędzają razem na zabawie i uciekając w świat fantazji. Są najlepszymi przyjaciółkami". Annie zależy na tym, aby na czarno-białych fotografiach pokazać podobieństwa, a nie różnice pomiędzy dziewczynkami. 

Nasz rozwój osobisty jest zależny od osób, przy których się rozwijamy. To nie kolor skóry decyduje o inności. Moje córki to bliźniacze dusze, które urodziły się dwóch krańcach świata, a adopcja je połączyła, spowodowała że stały się jednością. To doświadczenie otworzyło mi oczy na to, jaki potencjał miłości i wzajemnej akceptacji drzemie w każdym z nas. Moje córki są dowodem na to.

Podobają Wam się fotografie artystki?

Sprawdź też niesamowity projekt #childhoodunplugged oraz cudowną galerię kobiecych ciał po porodzie. Dowiedz się też jak pokochać siebie.

Zdjęcia: anna-christine.com, annachristinelarson.wordpress.com

Polecany film

Waga zmysłów w rozwoju dziecka


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 stycznia 2017, 21:22
babyonline.pl

Nasze propozycje