Poprzedni artykuł: Księżna Kate spodziewa się... bliźniąt? Brytyjskie media oszalały! Następny artykuł: Magdalena Boczarska pochwaliła się ciążowym brzuszkiem! A jej partner....

Ma płaski brzuch, choć jest w 6. miesiącu ciąży! Przyczyna jest naprawdę poważna...

Dziecko,
,
, tagi: ciąża, choroba, viral, blogerka
Przerażeni fani zarzucali ciężarnej blogerce, że się głodzi i krzywdzi nienarodzone dziecko. Prawda okazała się zupełnie inna...

Płaski brzuch w zaawansowanej ciąży - niemożliwe? A jednak! Patrząc na tę dziewczynę trudno uwierzyć, że już za parę tygodni zostanie mamą. Dlaczego jej brzuch jest niemal niewidoczny?

Płaski brzuch w ciąży - jak to możliwe?

Yiota Kouzoukas jest popularną, australijską blogerką - jej konto na Instagramie śledzi ponad 200 tysięcy osób. Jakiś czas temu Yiota pochwaliła się fanom, że spodziewa się dziecka - jednak zamiast gratulacji, na jej profilu pojawiły się bezlitosne słowa krytyki. Wszystko z powodu ciążowego brzuszka, a raczej... jego braku.

Mimo, że Yiota jest już w szóstym miesiącu ciąży, jej brzuch jest ledwo widoczny. Zaniepokojeni internauci szybko wysnuli wniosek, że blogerka musi intensywnie ćwiczyć lub wręcz się głodzićzaczęli ją ostro krytykować. Po fali komentarzy zarzucających jej bezmyślność i krzywdzenie nienarodzonego dziecka, dziewczyna postanowiła zabrać głos we własnej sprawie i wyjaśnić, dlaczego jej brzuch wygląda w ten sposób. Okazuje się, że ma to związek z uwarunkowaniami anatomicznymi i... chorobą.

W obszernym wpisie Yiota przyznała, że kilka miesięcy przed zajściem w ciążę przeszła operację z powodu zaawansowanej endometriozy. Z powodu blizn i zrostów oraz wrodzonego tyłozgięcia macicy, przez pierwsze cztery miesiące ciąży jej macica była przechylona nie w tym kierunku, co powinna - zamiast na zewnątrz, powiększała się wewnątrz jej ciała, w stronę kręgosłupa. To właśnie dlatego "brzuszek" był praktycznie niewidoczny. Dopiero w kolejnych miesiącach macica zmieniła położenie i brzuch zaczął się robić delikatnie wypukły.

Choć dziecko rozwija się prawidłowo, a przyszła mama czuje się dobrze, jej radość przyćmiewa fakt, że mimo obszernych wyjaśnień wielu internautów wciąż podejrzewa ją o odchudzanie się w ciąży. Jej przypadek pokazuje, że nie warto sądzić po pozorach - rzeczywistość czasem bywa naprawdę zaskakująca.

Zobacz też: Gorący trend na Instagramie - selfie jeszcze nigdy nie było tak efektowne!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 października 2018, 22:30

Nasze propozycje