Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Nowa linia dla dzieci Łukasz Jemioł Kids! Następny artykuł: Urlop rodzicielski- co się zmieni w 2016 roku?

Jak pozbyć się rozstępów po ciąży?

Dziecko,
,
, tagi: ciąża, skóra sucha, rozstępy, laser, zabiegi na rozstępy, rozstępy na piersiach
W trakcie trwania ciąży skóra brzucha jest szczególnie narażona na powstawanie rozstępów. Specjalista dermatolog dr n. med. Karolina Kopeć-Pyciarz z Instytutu DermaMed we Wrocławiu odpowiada na pytania dotyczące przyczyn oraz sposobów leczenia rozstępów po ciąży.
Brzuch ciążowy

Jakie są przyczyny rozstępów?

Rozstępy to odmiana blizny. Powstają wskutek nagłego rozciągania skóry przez rozwijający się płód, przyrost tkanki tłuszczowej lub mięśniowej, a także w okresie intensywnego wzrostu. Najczęściej problem dotyczy młodych matek - podczas ciąży rozstępy pojawiają się prostopadle do kierunku rozciągania skóry: na biodrach, udach i piersiach. Zmieniają się z czasem - na początku przybierają postać cienkich różowych linii, które z czasem wydłużaj się, poszerzają i ciemnieją, a w ostatecznej fazie bledną.

Przyczyny:

  • znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie,
  • zmiany hormonalne,
  • produkcja zwiększonej ilości kortykosteroidów, które upośledzają funkcję fibroblastów,
  • zmniejszona elastyczność skóry,
  • czynniki genetyczne,
  • zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej.

Jak leczyć rozstępy w ciąży?

W przypadku terapii rozstępów, kluczowy jest czas reakcji. Leczenie przebiega najskuteczniej w początkowej fazie, gdy zmiany przybierają postać różowych lub fioletowych prążków - wówczas można uzyskać bardzo dobry efekt pozabiegowy. Kiedy bledną i stają się wyczuwalne w dotyku, jest już znacznie trudniej.
Obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia rozstępów są lasery frakcyjne - powodują powstanie w skórze licznych mikrouszkodzeń, przez co stymulują silną regenerację skóry. W efekcie uzyskujemy przebudowę tkankową.
Dzisiejsza medycyna oferuje wiele metod pozwalających zwalczać rozstępy. Obecnie najsilniejszym laserem erbowo-szklanym jest Renas - dzięki zastosowaniu dwukrotnie wyższej energii niż najpopularniejszy na rynku laser frakcyjny, pozwala na głęboką przebudowę skóry. Jego dobrym uzupełnieniem jest Alma Harmony Pixel Pro (laser erbowo-jagowy), którego działanie jest bardziej powierzchowne. Połączenie tych technologii pozwala osiągnąć różną głębokość urazu i przez to znacznie zwiększyć efektywność zabiegów.
Przebieg zabiegu i zalecenia pozabiegowe są omawiane podczas konsultacji z lekarzem. Plan leczenia jest dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta i w zależności od stanu jego skóry.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg?

Najlepiej jak najwcześniej po porodzie, ale warunkiem jest zakończenie karmienia. Do przeciwwskazań należą niektóre choroby dermatologiczne w fazie czynnej, miejscowe zakażenia skóry i tkanki podskórnej na obszarze poddawanym zabiegowi, wybrane leki ogólne i zewnętrzne, zioła o działaniu fotouczulającym (także te w herbatkach ziołowych).

A Wy? Jak poradziłyście sobie z rozstępami po ciąży?

Sprawdź również niesamowitą galerię kobiecych ciał po porodzie oraz jak wrócić do formy sprzed ciąży po porodzie. Dowiedz się też o 4 rzeczach, które pomogą na rozstępy.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film

Ciąża po 30, 40 roku życia


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 stycznia 2017, 15:27
babyonline.pl

Nasze propozycje