Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Przeczytaj o głośnej akcji "Dałam życie, umrę z głodu"! Następny artykuł: Najważniejsze informacje o urlopie ojcowskim

10 wskazówek, które pomogą w wyborze ubrań dla noworodka

Jak wybrać ubranka dla noworodka? Przeczytaj kilka praktycznych wskazówek, dowiedz się na co zwrócić uwagę przy kompletowaniu wyprawki dla noworodka.

Przygotowaliśmy 10 praktycznych wskazówek, które ułatwią wybór ubranek dla noworodka. W galerii znajdziesz podstawowe części garderoby noworodka i proste wskazówki, które pozwolą Ci podjąć decyzję przy kompletowaniu wyprawki.

O tym warto pamiętać kompletując ciuszki do wyprawki:

  1. Wybieraj ubranka w stonowanej kolorystyce i bez nadruków, ułatwi to robienie prania. W pierwszych miesiącach ciuszki należy prać w wysokich temperaturach i prasować.
  2. Staraj się unikać ubranek, które barwione były szkodliwymi barwnikami, mogą podrażniać delikatną skórę noworodka.
  3. Pamiętaj aby ciuszki były zrobione z wysokiej jakości materiałów, najlepiej bawełny. Materiał musi umożliwiać skórze oddychanie.
  4. Unikaj kapturów, kołnierzyków i golfów, nie są noworodkowi potrzebne, a mogą powodować dyskomfort.
  5. Staraj się wybierać ubranka zapinane na napy nie guziki, niemowlęta wszystko wkładają do buźki- unikniesz ryzyka zadławienia się małym elementem.
  6. Unikaj sztywnych materiałów takich jak dżins, sztruks-mogą krępować ruchy dziecka. Noworodek na każdy dyskomfort reaguje płaczem, najlepiej zadbać o wygodne ubranka od początku.
  7. Pamiętaj o wycięciu metek z ubranek, które dziecko ma założone bezpośrednio na skórę, mogą powodować podrażnienia.
  8. Nie kupuj dużej ilości ubranek, dzieci w początkowym okresie bardzo szybko rosną.
  9. Nie kupuj ubranek na zapas, może się okazać, że źle przewidziałaś tempo wzrostu dziecka i ubranko jest za małe lub za duże.
  10. Kompletując ubranka zwróć uwagę na termin porodu i pogodę, która może Was zastać. 

Postaraj się skupić na tym, żeby strój był praktyczny, wygodny i bezpieczny dla dziecka, w pierwszych miesiącach życia nie wygląd jest najważniejszy.

Dodałybyście coś jeszcze do tej listy wskazówek?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film

Kampania Rodzice Kangury


Nasze propozycje