Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Śniadanie dla niejadka - 8 pomysłów Następny artykuł: Jak dbać o włosy dziecka - ABC pielegnacji

Żel położniczy zapewni bezbolesny poród?

Dziecko,
,
, tagi: poród, żel położniczy, ból podczas porodu, poród w wodzie
Czy żel położniczy sprawi, że poród będzie bezbolesny? Czy ułatwi narodziny dziecka i skróci czas porodu? Każda przyszła mama – zwłaszcza ta, która oczekuje pierwszego dziecka – ma wiele obaw związanych porodem. Sprawdź, czy warto zainwestować w żel położniczy!

Żel położniczy – co to jest i jak działa?

Żel położniczy to produkt stworzony przez szwajcarskich ginekologów. Preparat ten zyskał popularność w wielu krajach i choć w Polsce wiedza o nim dopiero raczkuje, coraz częściej możemy o nim usłyszeć i dostać go w aptece.

Żel położniczy ułatwiający poród

Działanie żelu opiera się przede wszystkim na nawilżeniu i uelastycznieniu dróg rodnych kobiety w taki sposób, aby zmniejszyć tarcie, ułatwić poród oraz zmniejszyć ryzyko uszkodzenia tkanek kanału rodnego. Żel ma wspomóc naturalne środki „poślizgowe” (wody płodowe i maź płodową) i skrócić czas porodu (badania wykazały, że po zastosowaniu żelu położniczego poród skraca się nawet o 30%).

Istotną informacją jest fakt, że żel położniczy jest substancją jałową i sterylną. Jest bezzapachowy, a jego składniki są wyłącznie naturalne. Jest to ważne nie tylko ze względu na wrażliwość miejsc intymnych i ich podatność na podrażnienia, ale również ze względu na bezpieczeństwo malucha.

Kiedy i jak aplikować żel położniczy?

W jednym opakowaniu znajdują się zawsze dwa rodzaje produktu – żel z miękkim aplikatorem, który ma zawiesistą konsystencję (ten żel stosuje się w momencie rozwierania szyjki macicy) i drugi – o konsystencji płynnej (stosuje się go w okresie wypierania płodu).

Niestety, żel położniczy może aplikować wyłącznie lekarz lub położna i to w dokładnie określonym momencie – w chwili, kiedy szyjka macicy zaczyna się rozwierać. Zaaplikowanie żelu zawsze musi być poprzedzone badaniem ginekologicznym.

Zalety żelu położniczego:

  • ułatwia i skraca przebieg porodu;
  • zmniejsza ryzyko pęknięcia krocza czy konieczność jego nacinania;
  • zmniejsza ryzyko uszkodzeń dna miednicy;
  • chroni narządy rodne;
  • zwiększa komfort psychiczny rodzącej – dzięki niemu kobieta mniej boi się bólu związanego z porodem;

Wady żelu położniczego:

  • pierworódce trudno ocenić jego skuteczność (a to głównie one decydują się na zakup żelu);
  • w przypadku komplikacji podczas porodu i konieczności cesarskiego cięcia nie ma potrzeby (i możliwości) zastosowania żelu;
  • wystarczy przeoczenie odpowiedniego momentu i może być za późno na aplikację produktu;
  • emocje, które towarzyszą rodzącej w okresie okołoporodowym często sprawiają, że kobieta po prostu… zapomni poinformować lekarza, że zakupiła żel i chce go zaaplikować.
żel położniczy

Żel położniczy Dianatal - cena ok. 400zł, Żel położniczy ułatwiający poród Natalis ok. 180zł

Jeśli masz możliwości finansowe i czujesz, że taki żel jest produktem, który zapewni ci spokojny poród – warto go zakupić. Zwłaszcza, gdy jesteś osobą mało odporną na ból, a do tego naprawdę boisz się rodzić. W tak intymnej chwili warto zadbać o komfort psychiczny, żeby mile wspominać najpiękniejsze chwile w twoim życiu.

Która mama wypróbowała żel położniczy? Czekamy na wasze opinie!

 

zdjęcia: 123rf

Polecany film

Poród indukowany


Nasze propozycje