Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: 10 powodów, dla których warto spróbować weganizmu Następny artykuł: 4 nowe sporty na wiosnę 2016!

A4 Waist Challenge, czyli dziwnych testów piękna ciąg dalszy

Fitness,
,
, tagi: test piękna, A4 Waist Challenge, test białej kartki
Standardową kartkę do drukarki można wykorzystać na wiele sposobów, ale żeby za jej pomocą testować swoje piękno? Niektórym wydaje się to absurdalne, ale mieszkanki Chin są zdecydowanie innego zdania.

Wyobraźnia Chinek nie zna granic. Kilka tygodni temu azjatyckie kobiety zaproponowały kolejny dziwny test piękna, w którym swoją „chudość” mierzą za pomocą arkusza A4. W ramach podbijającego internet wyzwania A4 Waist Challenge zaczęły przykładać go do talii i w ten sposób udowadniać, że cieszą się szczupłą figurą. By zdać test, należy zakryć kartką talię. Co więcej, talia musi być węższa od jej krótszego boku, który według normy ISO ma zaledwie 21 cm. Jeśli „boczki” wychodzą za jej obręb, cóż, czas na ostry trening.

Dziwny test na chudość zakłada więc, że talia powinna być na tyle wąska, by dało się ją ukryć za kartką papieru. Przekaz jest jasny – jeśli nie zaliczysz wyzwania, jesteś za gruba. Koncepcja spotkała się oczywiście z ostrą krytyką. Niezadowoleniu dały wyraz niektóre użytkowniczki Instagrama, które zaczęły fotografować się z kartkami formatu A3 bądź wysyłać jasny komunikat, pokazując obecnie obowiązującym standardom piękna środkowy palec.

O mądry komentarz w tym przypadku może być trudno. Wniosek nasuwa się jednak sam. Czyżby wszelkie kampanie na rzecz samoakceptacji spełzały na niczym?


Fot. Instagram

Polecany film

Nieoficjalna reklama Adidasa - najnowszy hit internetu


An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2017, 17:58

Nasze propozycje