Poprzedni artykuł: Ta dziewczyna była najgrubszą nastolatką na świecie. W rok zmieniła si... Następny artykuł: Dieta Śpiącej Królewny kusi efektami, ale wyniszcza organizm... Na czy...

Dzięki tej małej zmianie możesz chudnąć dwa razy szybciej! Wystarczy, że...

Fitness,
,
, tagi: wegetarianizm, odchudzanie
Chcesz chudnąć dwa razy szybciej? Wystarczy wyeliminować jedną grupę produktów, a już po kilku dniach będziesz cieszyć się płaskim brzuszkiem!

Zastanawiasz się, jak w krótkim czasie zrzucić możliwie najwięcej kilogramów? Podpowiadamy, że kluczem do takiego sukcesu wcale nie jest głodówka. I pewnie nie usłyszysz nic nowego, jeśli powiemy Ci, że chodzi o zbilansowany plan posiłków. Badania opublikowane w Journal of the American College of Nutrition wskazują na to, że wystarczy na jakiś czas przejść na dietę wegetariańską, aby efektywnie stracić zbędne kilogramy.

Dieta wegetariańska na odchudzanie

Okazuje się, że osoby, które przechodzą na dietę wegetariańską, nie tylko o wiele skuteczniej chudną, ale również poprawiają metabolizm poprzez zmniejszenie tłuszczu. To wszystko za sprawą wartościowych posiłków, które mają nieco niższą kaloryczność, ale mimo wszystko dostarczają tego, czego potrzebuje organizm. Aby sprawdzić wiarygodność stawianej tezy, przeprowadzono badania.

Wzięły w nich udział 74 osoby z cukrzycą typu 2. Przydzielono im losowo dietę wegetariańską lub tradycyjną dietę przeciwcukrzycową. Dieta wegetariańska składała się z warzyw, zbóż, roślin strączkowych, owoców i orzechów, przy czym produkty zwierzęce ograniczały się do maksymalnie jednej porcji jogurtu o niskiej zawartości tłuszczu dziennie. Tradycyjna dieta cukrzycowa była zgodna z oficjalnymi zaleceniami Europejskiego Stowarzyszenia Badań nad Cukrzycą (EASD).

Efekty stosowania diety wegetariańskiej 

Dieta wegetariańska okazała się niemal dwukrotnie bardziej skuteczna. Osoby, którym ją przydzielono chudły średnio 6,2 kg. Tradycyjna dieta dla cukrzyków pozwoliła natomiast na utratę 3,2 kg.

Utrata tłuszczu poprawia metabolizm glukozy i lipidów, dlatego ta dieta jest szczególnie pomocna u osób z zespołem metabolicznym i cukrzycą typu 2 - mówi dr Hana Kahleová, dyrektor badań klinicznych w Physicians Committee for Responsible Medicine w Waszyngtonie.

Ponadto używając zdjęć wykonanych za pomocą rezonansu magnetycznego, dr Hana Kahleová oraz pozostali badacze przyjrzeli się tkance tłuszczowej na udach badanych. Chcieli zobaczyć, jak dwie różne diety mają wpływ na tkankę z tłuszczem pod skórą, na powierzchni mięśni i pod mięśniami

Okazało się, że obie diety powodowały podobną redukcję podskórnego tłuszczu. Jednakże tłuszcz nad mięśniami i pod zmniejszył się jedynie w odpowiedzi na dietę wegetariańską.

Teraz już chyba nie ma wątpliwości co do tego, którą dietę należy zastosować. I pamiętaj, będzie ona działać niezależnie od tego czy masz cukrzycę, czy nie :).

zdjęcia: iStock

Jeśli jesteś na diecie, nie zapomnij o ujędraniniu ciała. Z tymi produktami stanie się to łatwiejsze:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 lipca 2018, 13:49

Nasze propozycje