Poprzedni artykuł: Katarzyna Zielińska bardzo schudła po porodzie. Wiemy, jak to zrobiła! Następny artykuł: Gwiazda TVN pokazała prawdę o tańcu. Tak wyglądają jej stopy zmasakrow...

Tyle kilogramów musisz schudnąć, aby było widać różnicę. To naprawdę niewiele!

Fitness, , tagi: odchudzanie, efekty odchudzania
Wystarczy naprawdę niewiele, aby efekty odchudzania były dobrze widoczne. Wiemy również, ile musimy zrzucić, żeby ludzie postrzegali nas jako bardziej atrakcyjne osoby.

Wiosnę czuć w powietrzu, a więc to najwyższa pora, by wybudzić się z zimowego snu. Większość z nas zacznie się pewnie niedługo zastanawiać, jak zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. Na szczęście kanadyjscy naukowcy opracowali badania, które dokładnie wskazują, ile musimy schudnąć, aby efekty diety były wyraźnie zauważalne.

Zdjęcie: istockphoto.com

Okazuje się, że wystarczy zaledwie miesiąc bez podjadania i niezdrowej żywności, aby wszyscy zaczęli nas pytać, jak udało nam się tyle schudnąć. Warto pamiętać, że spadek wagi zawsze jest najbardziej widoczny na twarzy, a ktoś kto ma pełniejsze policzki, na pierwszy rzut oka po prostu wydaje się cięższy. Dlatego też naukowcy z Uniwersytetu w Toronto zdecydowali się przeprowadzić badania, które pomogą ustalić związek między ilością zrzuconych kilogramów i zmianami w wyglądzie twarzy.

Zobacz także: Czy zielona kawa rzeczywiście odchudza?

Ile trzeba schudnąć, aby było widać efekty?

Zdjęcie główne: Screen z Social Psychological and Personality Science

Badania zostały opublikowane w czasopiśmie "Social Psychological and Personality Science" i bardzo szybko zainteresowały się nimi portale fitnessowe. Naukowcy z Toronto wykorzystali zdjęcia oraz dane dotyczące wzrostu i wagi z publicznej bazy. Wybrali fotografie 10 mężczyzn oraz 10 kobiet w przedziale wiekowym 20-40 lat. Warunkiem było naturalne oświetlenie, zerowy kąt ustawienia aparatu, naturalny wyraz twarzy, włosy zaczesane do tyłu oraz brak widocznych ozdób w postaci tatuażu czy piercingu. Następnie przeprowadzili symulację.

Zobacz także: Adele schudła 15 kg! A piła wino i jadła czekoladę :) Jaką stosowała dietę?

Dzięki komputerowej symulacji i skomplikowanym wyliczeniom, badaczom udało się ustalić próg, od którego odchudzająca się osoba zaczyna być postrzegana przez ankietowanych jako wyraźnie szczuplejsza. Według badań kobiety i mężczyźni średniego wzrostu muszą schudnąć dokładnie 3,5-4 kg, by różnica była widoczna.

Okazuje się jednak, że chociaż po zrzuceniu 4 kg, jesteśmy postrzegani jako wyraźnie smuklejsi, żeby wydać się bardziej atrakcyjnymi, musimy... schudnąć jeszcze więcej. Osoby, które chcą być bardziej sexy w oczach otoczenia, powinny zrzucić nawet dwa razy więcej. Tę korelację widać wyraźnie po metamorfozach gwiazd show-biznesu - w oczach publiczności i mediów najwięcej zyskały te, którym udało się schudnąć o co najmniej dwa rozmiary (np. Karolina Szostak, Kasia Zielińska).

Naukowcy z Toronto zaznaczają jednak, że nadal są to jedynie przybliżone wyliczenia, ponieważ każdy z nas ma zupełnie inny kształt ciała oraz rysy twarzy. Trudno było im jednak oszacować margines błędu w trakcie przeprowadzanego eksperymentu.

Czy wasze doświadczenia potwierdzają te wnioski? Po schudnięciu ilu kilogramów czujecie się znacznie lepiej?

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 grudnia 2018, 18:52

Zobacz także

Nasze propozycje