Poprzedni artykuł: Mariah Carey znowu retuszuje zdjęcia? Fani są oburzeni i wytykają jej... Następny artykuł: Rihanna znowu przytyła? Nie! To tylko... Photoshop!

Alkoreksja - uważajcie na ten niebezpieczny trend żywieniowy

Fitness,
,
, tagi: odchudzanie, zaburzenia odżywiania
To już kolejny niebezpieczny sposób na utratę wagi. O co chodzi w alkoreksji?

Ta metoda odchudzania staje się coraz bardziej popularna. Mimo to nikt nie traktuje tego poważnie. Niestety alkoreksja jest tak samo niebezpieczna jak anoreksja czy bulimia...

Co to jest alkoreksja?

Alkoreksja polega na tym, że obcinamy dzienną dawkę kalorii pochłanianą z posiłków na rzecz kalorii pochodzących z alkoholu. To, co do tej pory odkładało nam się w najbardziej narażonych na tycie miejscach, jak brzuch czy uda, teraz jest trzymane pod kontrolą.

Zobacz także: Ta dziewczyna schudła, ale nadal nie jest szczęśliwa? Nie zgadniecie, co się stało z jej ciałem

To zaburzenie odżywiania najczęściej wywołuje presja wywierana przez społeczeństwo. Perfekcyjna sylwetka już od dłuższego czasu jest wyznacznikiem popularności nie tylko wśród tych prawdziwych znajomych, ale i tych wirtualnych. Głównie kobiety wzorują się na (nie)idealnych sylwetkach osób z Instagrama i dążą do tego, by mieć taką samą figurę, jak one.

Niestety w większości przypadków te zdjęcia są bardzo pozowane, a każdy ruch jest kontrolowany, o czym przekonywała chociażby instagramowa blogerka Imre Çeçen.  

Dla wyglądu młode kobiety są w stanie zrobić wszystko, nawet kosztem własnego zdrowia. Alkoreksja, podobnie jak anoreksja czy bulimia, działa wyniszczająco na organizm. Takie przejście na niskokaloryczną dietę pozwala spożywać więcej napojów wyskokowych bez obaw o to, że nagle zaczną tyć. Przy okazji nie muszą wcale rezygnować z dobrej zabawy.

Jak alkoreksja wpływa na organizm?

Efektem stosowania takiej "diety" jest niedożywienie organizmu. Brak podstawowych składników dostarczających energii oraz witamin i minerałów prowadzi również do odwodnienia i stopniowego wyniszczania. Zaczynają wypadać włosy, łamać się paznokcie, skóra staje się szara... Dla kobiet alkoreksja oznacza również zaburzenia cyklu menstruacyjnego. Miesiączka występuje wówczas nieregularnie lub zanika całkowicie. 

Uboga w składniki odżywcze dieta w połączeniu z dużą ilością alkoholu, prowadzi w dłuższej perspektywie do wyniszczenia organów wewnętrznych. Najbardziej narażone są oczywiście trzustka i wątroba. Poza tym ciągłe spożywanie napojów wyskokowych wyrabia również tolerancję na alkohol, w efekcie czego zaczynamy pić coraz więcej, a zatem nie tylko w weekendy...

Zaobserwowałaś podobne zachowania w swoim kręgu znajomych?

Testuj kosmetyki za darmo!

Jeśli tak samo jak my uwielbiasz testować kosmetyki, koniecznie zapisz się do naszego Klubu Recenzentki. A kiedy już sprawdzisz możliwości swojego kosmetyku, dodaj zdjęcie do Looków Wizażanek i oznacz produkty, które wykorzystałaś do wykonania makijażu, manicure czy fryzury.

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 czerwca 2018, 09:01

Nasze propozycje