Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Cztery ważne cele treningowe, które warto sobie wyznaczyć Następny artykuł: 5 skutecznych sposobów na przejedzenie

Jak kręcić hula-hop?

Fitness,
,
, tagi: jak kręcić hula hop
W dzieciństwie wychodziło Ci to bez problemu, a kiedy teraz sięgasz po kółko, ciągle spada na ziemię? Zobaczcie, jak kręcić hula-hop!

hula-hop

Jak kręcić hula hop, żeby nie spadało?

Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego rozmiaru kółka i jego ciężaru. Po postawieniu na ziemi powinno sięgać aż do dolnej linii żeber. Jeśli jednak jesteś szczupłej budowy ciała, hula hop powinno być nieco mniejsze.

Podobnie nie bez znaczenia pozostaje ciężar kółka. Zwykła, plastikowa zabawka często jest zbyt lekka. Im cięższe kółko, tym łatwiej nim kręcić.

Kręcenie hula-hop wymaga mniej wprawy, niż może się wydawać. Najważniejsza jest poprawna technika. Stań stabilnie na całych stopach, nogi utrzymując na szerokość bioder. Ruch nie powinien się odbywać po okręgu (zwykłe kręcenie bioder), gdyż wówczas nie uda Ci się utrzymać kółka. Powinnaś wykonywać lekkie ruchu biodrami w przód i w tył lub w lewo i w prawo. Dla utrzymania równowagi, ramiona możesz trzymać wyciągnięte do boku.

Nie zniechęcaj się szybko, a z całą pewnością wypracujesz swoją technikę i dojdziesz do wprawy.

Kręcenie hula-hop to dobre ćwiczenie na wyszczuplenie talii. Pamiętaj jednak, żeby na początku nie przesadzać z treningiem, gdyż przy kręceniu hula hop z obciążeniem na ciele mogą pojawić się siniaki.

Potraficie kręcić hula-hop?

Zdjęcie: Pinterest


Zobacz także

Polecany film

Ćwiczenia ze sztangą Fitness team Polki.pl

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 października 2016, 05:49