Poprzedni artykuł: Ten napój poleca Anna Lewandowska, ale okazuje się, że może być niezdr... Następny artykuł: Katarzyna Zielińska bardzo schudła po porodzie. Wiemy, jak to zrobiła!

Kourtney Kardashian zdradziła, jakiej diecie zawdzięcza tak perfekcyjne ciało

Fitness, , tagi: dieta na odchudzanie
Jest bardzo wymagająca i może spowodować wiele szkód w organizmie. Mimo to Kourtney Kardashian postanowiła zastosować ją już drugi raz.

W jednym z postów na swoim blogu Kourtney Kardashian wyjawiła, że obecną sylwetkę zawdzięcza bardzo popularnej diecie, która może być niebezpieczna dla zdrowia. Co więcej, zadeklarowała nawet chęć ponownego stosowania jej, ponieważ widzi, że efekty są warte tylu wyrzeczeń.

Dieta Kourtney Kardashian

Celebrytka osiągnęła wymarzoną wagę dzięki diecie ketogenicznej zwanej również ketogenną. Na czym polega? Jak powszechnie wiadomo, głównym źródłem energii dla człowieka są węglowodany. W codziennej diecie spożywamy ich około 50 procent, pozostałe 35 procent to tłuszcze, a zaledwie 15 procent stanowi białko. Dieta ketogenna jest tego zupełnym zaprzeczeniem. Tłuszcz może stanowić 80-90 procent dostarczanej energii, a pozostałe 10-20 procent powinnyśmy uzupełnić białkiem oraz węglowodanami. 

Zobacz także:Domowa przekąska Kourtney Kardashian, która spala tłuszcz 

Tę dietę uwielbia wiele gwiazd, ale to Kourtney Kardashian jest jej prawdziwą fanką. Na swoim blogu (który jest niestety płatny), dokładnie opisuje posiłki. Ale nic straconego, jadłospis celebrytki można także śledzić na jej Instagramie. Gwiazda reality-show "Z kamerą u Kardashianów" po raz pierwszy przeszła na niskowęglowodanowe posiłki, kiedy lekarz poważnie zaniepokoił się jej wynikami badań. W organizmie Kourtney wykryto wówczas wysoki, ale przede wszystkim niebezpieczny dla zdrowia poziom ołowiu i rtęci

Lekarz polecił jej wówczas przejście na dietę ketogeniczną, ale wytrwanie na niej wcale nie jest łatwe.

Jak wytrwać na diecie ketogenicznej?

Dieta ketogeniczna zakłada zastosowanie przerywanego postu - można go wykorzystywać, ale nie trzeba. Wersja z przerwą jest dla mniej wytrwałych, bo wtedy możemy odpocząć od restrykcyjnego jadłospisu. Plan Kardashian zakładał, że nie je po godzinie 19 ani przed treningiem, czyli aż do 10:30 lub 11 po południu. Raz w tygodniu stosuje również 24-godzinny post, podczas którego pije wyłącznie domowy rosół oraz zieloną herbatę.

Zobacz także: Fit bliźniaczki podbijają polski Instagram. Zagrożą Lewandowskiej i Chodakowskiej?

Kluczem do sukcesu w diecie ketogennej jest osiągnięcie właściwej równowagi makro. Spożywamy 70 procent kalorii ze zdrowych tłuszczy, 20 procent z białka i 10 procent z węglowodanów. Ponieważ węglowodany są tak ograniczone w diecie, Kourtney przygotowywała sobie posiłki z ryżem i brokułem lub kalafiorem. W ten sposób oszukiwała nieco żołądek, który miał wrażenie jakby jadła więcej. Białkiem był grillowany kurczak lub ryba. Warzywa zazwyczaj jadła w pieczonej wersji albo w sałatce i z dressingiem z awokado.

Aby uniknąć uczucia ciągłego głodu, Kourtney lubi rozpoczynać dzień od koktajlu zawierającego 18 gramów białka i 20 gramów kolagenu. Według niej picie kolagenu w proszku zmieszanego z wodą oraz dawką białka na pusty żołądek pomaga utrzymać długo uczucie sytości.

Kto może stosować dietę ketogeniczną?

Dieta wysokotłuszczowa o niskiej zawartości węglowodanów to bardzo modny sposób odchudzania się, ale jeśli nie należysz do osób trwających w postanowieniach, nie powinnaś się za nią zabierać... W tej diecie szczególnie ważne jest zachowanie balansu. Trzeba zwracać szczególną uwagę na zawartość tłuszczu, węglowodanów i białka w posiłkach. Dlaczego to jest tak ważne? Chodzi o utrzymanie stanu ketozy w organizmie. W momencie, kiedy brakuje nam paliwa w postaci węglowodanów, ciało szuka innego źródła, którym stają się tłuszcze. 

Zobacz także:Ten suplement diety zabił 44 osoby! Działa jak narkoyk i uzależnia

Na dłuższą metę może to być jednak zgubne, ponieważ tłuszcze dostarczają jedynie 70 procent potrzebnej energii. Organizm jest zatem pod tym kątem "niedożywiony". Po kilku dniach dopada nas stan euforyczny, a przynajmniej tak oddziaływanie stanu ketozy określają lekarze. Objawia się to doskonałym samopoczuciem i uczuciem lekkości. Ale... niestety po 2-3 miesiącach wszystko mija. Znika apetytu, a pojawiają się senność i zaparcia.

Zdjęcie główne: Instagram.com/kourtneykardash

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

15 grudnia 2018, 21:35

Zobacz także

Nasze propozycje