Poprzedni artykuł: Przez lata media wyśmiewały jej wagę. Teraz ta kobieta chwali się figu... Następny artykuł: Wyeliminowała tylko jeden składnik z diety. W ciągu miesiąca straciła...

Spora nadwaga, wyzwiska rówieśników... Patrycja miała tego dość i schudła 31 kg! Jak to zrobiła?

Fitness,
,
, tagi: odchudzanie
Mija kolejny nowy rok, a Ty nadal masz to samo postanowienie - schudnąć? Historia tej kobiety pokazuje, że jeśli czegoś bardzo chcesz, uda ci się to osiągnąć bez większych wyrzeczeń.

Odkąd pamięta, miała problemy z wagą. Zawsze była grubsza od innych dzieci. Przez to przezywano ją w szkole. Czuła się odtrącona przez rówieśników. Jak dzieciaki potrafią być szczere do bólu, tego chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba...

Będąc dzieckiem, potrafiłam jeść słodycze przez cały dzień. Nikt mi ich nie ograniczał, nikt mi ich nie zabraniał, za to cały czas słyszałam "Urośniesz, wybiegasz to". Owszem rosłam, ale wszerz i nie byłam już w stanie odmówić sobie słodkich przyjemności - pisze Patrycja. 

Kiedy wyjechała z rodzinnego miasta na studia, jej plan żywieniowy wcale nie wyglądał lepiej. Przy 169 cm wzrostu ważyła 75 kg. BMI wskazywało nadwagę. Mimo że sama przygotowywała sobie posiłki, były one niezbilansowane. Zazwyczaj gotowała makaron z jakimś sosem z paczki. Jadła za dużo, nieregularnie.

Sięgała po rzeczy, które były tłuste i wysoko przetworzone. Czekoladki i słone przekąski były jej słabością. Nie uprawiała sportu. W efekcie, po pierwszym roku studiów, po 10 miesiącach przytyła aż 15 kilogramów! Waga zaczęła wskazywać 90 kg...

Sprawdź dietę, dzięki której schudła Patrycja

Efekt jo-jo – stały problem…

Dlatego później na własną rękę próbowała różnego rodzaju diet. Zwykle udawało jej się osiągnąć częściowo zamierzony cel, ale... Jak to często bywa - zgubiła 10 kg, a wróciło niestety aż 15. Skąd taki problem?

Nigdy nie doprowadziłam odchudzania do końca. Gdy tylko zauważałam pierwsze efekty, wracałam do starych nawyków żywieniowych i stąd właśnie brał się efekt jo-jo - mówi Patrycja.

Kiedy wreszcie zaczęła walczyć o nową siebię, schudła do 72 kg. Ale stosowała raczej głodówkę niż zdrową dietę. Niedługo później Patrycja zaszła w ciążę i kilogramy powróciły. W wieku 27 lat postanowiła jednak wziąć się za siebie i całkowicie zmienić figurę. Podjęła wyzwanie. W ciągu siedmiu miesięcy Patrycja schudła aż 31 kg. Zaczynała od 92 kg, a finalnie zatrzymała się na 60 kg.

Kliknij, by poznać dietę, dzięki której Patrycja tak pięknie schudła

Skąd miała tyle motywacji?

Moje odbicie w lustrze nie było zbyt korzystne. Wiadomo, że ciało po ciąży może nie jest idealne, ale moje było wręcz tragiczne. Waga po porodzie pokazywała 92 kg. Byłam załamana! Jednak stwierdziłam, że "co mnie nie zabije, to mnie wzmocni" i postanowiłam skończyć użalać się nad sobą i coś w końcu z tym zrobić! - dodaje Patrycja.

Sposób na spektakularną metamorfozę

Nie ukrywajmy, ale bez dobrze dobranej diety, nawet najbardziej wymagający trening niewiele nam pomoże. Jadłospis powinien być dopasowany do potrzeb naszego organizmu i ułatwiać, a nie utrudniać cały proces odchudzania. Jeśli zdrowy sposób odżywiania sprawia nam frajdę, szybko zobaczymy efekty. I z takiej możliwości skorzystała Patrycja. Wybrała plan dietetyczny ułożony pod siebie. Efekt? Pierwszy miesiąc diety Patrycja zakończyła z wynikiem -7 kg.

Dieta była dla mnie strzałem w dziesiątkę! Dużo frajdy sprawiało mi przygotowywanie posiłków. Na początku wydawało mi się, że jem nawet za dużo, ale dopiero z czasem zrozumiałam, że po prostu to jest zależne od wagi wyjściowej. - podsumowuje Patrycja.

Drugiego miesiąca zmagań była już 11 kg chudsza. Ważyła wtedy prawie tyle, ile przed ciążą. Nagle się okazało, że ma w szufladzie pełno ciuchów, które na nią pasują. W sumie Patrycja zrzuciła aż 31 kilogramów! A to wszystko jedząc smaczne posiłki. Ich systematyczne spożywanie sprawiało, że Patrycja nie czuła się głodna. A o to przecież przede wszystkim nam chodzi, prawda? ;)

Marzysz o tak spektakularnej metamorfozie, jaką przeszła Patrycja, ale nie masz czasu/ochoty/pieniędzy na regularne wizyty u dietetyka? Zainwestuj w program dietetyczny, z którego skorzystała bohaterka naszego materiału, który pozwoli Ci osiągnąć podobne efekty. Sprawdź TUTAJ.

Zdjęcia: materiały prasowe

Polecany film


Zobacz także

Nasze propozycje