Poprzedni artykuł: Przedwakacyjny detoks, czyli plażowa sylwetka w cztery tygodnie Następny artykuł: Codzienny detoks, czyli czego unikać, aby sobie nie szkodzić. Nie tylk...

Trend w fitnessie: pies zamiast hantli

Fitness,
,
, tagi: fitness trening
Jedni preferują zwiedzanie knajpek, inni – ruch na świeżym powietrzu. Jeśli bardziej widzicie się w tej drugiej grupie, a dodatkowo każdego dnia na wasz powrót z pracy czeka stęskniony pies, ten trend – ćwiczenia z psim obciążeniem – jest dla was.

Większość trendów wędruje do nas ze Stanów Zjednoczonych, jednak tym razem przenosimy się do Australii. Wszystkie media w Perth żyją właśnie nowym fitnessowym trendem, zainicjowanym przez pielęgniarkę weterynaryjną Kylie Walker. Jak przekonuje w rozmowie z dziennikarzami, prowadząc nietypowe zajęcia, szkoli ludzi i ich psy w kierunku zdrowszego, szczęśliwszego i mniej destrukcyjnego trybu życia.

Zobaczcie także:  Jak szybko schudnąć kilka kilogramów?

Skąd pomysł na zajęcia z czworonogami? Pielęgniarka weterynaryjna i trenerka osobista zarazem tłumaczy, że niejednokrotnie jej klienci szukają planu zdrowego odżywiania dla swojego psa. Jednocześnie starają się zapewnić mu dłuższe spacery. Inspiracja nadeszła więc od samych właścicieli czworonogów, którzy chcieliby poćwiczyć i jednocześnie spędzić czas ze swoim pupilem. Najlepsze rozwiązanie? Zamień hantle na psa. Każde z was będzie zadowolone.

Kylie Walker, która sama mieszka w Swanbourne (przedmieścia Perth), poprzez zajęcia dla właścicieli psów i ich pupili pomaga przede wszystkim pracoholikom z Perth. Sesje Unleashed Active są dostosowane do kondycji poszczególnych osób oraz zachowania i wielkości psa. Właściciele mniejszych czworonogów mogą traktować swoje psy jako hantle i na przykład wykonywać przysiady, trzymając je na rękach. Ćwicząc z większym psem, można z kolei robić przysiad, wygłaszając pupilowi komendę „siad”.

Zajęcia Unleashed Active porównywane są do dogi, czyli jogi z psem, która popularność zdobywa szczególnie na wschodnim wybrzeżu Australii. Wspólne ćwiczenia poprawiają wzajemne relacje i rozwiązują problem braku czasu. Nowy trend jest skierowany bowiem do osób, którym brakuje czasu na długie spacery i wizyty na siłowni.

Same treningi z czworonogiem pomagają zapobiegać szkodliwemu wpływowi siedzącego trybu życia na zdrowie oraz walczyć z destrukcyjnym zachowaniem psów. Chyba nie musimy wam przypominać, że sama obecność czworonoga działa na większość z nas antydepresyjnie?

Foto: Facebook 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 czerwca 2018, 08:02

Nasze propozycje