Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Chcesz schudnąć na wiosnę? Tych 5 rzeczy pomoże ci w szybkim detoksie... Następny artykuł: To wcale nie ciąża ani otyłość! Co się stało z tym brzuchem? Przyczyna...

Stworzył dietę, którą stosowała nawet Victoria Beckham. A teraz trafi za to do więzienia…

Fitness,
,
, tagi: dieta zasadowa
Ulubiony dietetyk celebrytów znowu jest sławny, ale nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Robert Young zostanie skazany za praktykowanie medycyny bez licencji.

Twórca diety alkalicznej, którą stosowały międzyinnymi Kate Hudson, Jennifer Aniston oraz Victoria Beckham, posługiwał się fałszywym certyfikatem, który miał poświadczać, że uzyskał on tytuł doktora. Jak informuje telewizja BBC, zarzucono mu również oszukiwanie pacjentów chorujących na raka. Zamiast tradycyjnych zabiegów medycznych, leczył ich naparami z sody oczyszczonej. Wierzył, że dzięki temu może wypłukać niebezpieczny kwas z organizmu. Przekonywał ich również do tego, aby stosowali dietę alkaliczną, bo to ona pozwoli im na bezinwazyjne wyleczenie nowotworu. Co niestety może powodować odwrotny skutek – pogorszenie stanu zdrowią.

Niedoszły doktor został dlatego oskarżony również o okradanie swoich pacjentów. Jak donosi BBC, jedna z jego podopiecznych w 2012 roku zapłaciła mu aż 77 tysięcy dolarów, czyli ponad 300 tysięcy złotych. Niestety po trzech miesiącach zmarła, ponieważ leczenie nie działało. Kiedy reporter kanału informacyjnego zapytał Roberta, czy czuje się temu winny, ten odpowiedział, że „nie, chociażby ze względu na tysiące, jak nie miliony ludzi, którym dieta alkaliczna pomogła”.

Young od wielu lat oferował swoje usługi również jako neuropata. BBC podaje, że mężczyzna nigdy nie posiadał żadnego wykształcenia medycznego. Za fałszowanie dokumentów grozi mu do czterech lat pozbawienia wolności.

Na czym polega dieta alkaliczna?

Dieta zasadowa polega na zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Przyjmuje się, że pH krwi powinno wynosić 7,35-7,45. Jadłospis powinien składać się w 70-80 procentach z produktów alkalicznych. Należy wykluczyć, makaron, białko zwierzęce, cukier, mąkę, jaja, ryż, kaszę jęczmienną, płatki owsiane oraz szkodliwe tłuszcze. Należy natomiast spożywać w dużych ilość zielone warzywa (surowe lub ugotowane na parze), owoce cytrusowe, kiełki roślinne (w tym również soi) oraz wszelkie ziarna, pestki i orzechy – migdały, dynię, słonecznik, orzechy laskowe i migdały.

W praktyce dieta nie szkodzi organizmowi, jeżeli jest dobrze skonstruowana. Ale praktyczne zastosowanie jej w przypadku osób chorujących na raka nie jest właściwe... Robert Young był również współautorem książki „The pH Miracle”, która trafiła na rynek w 2010 roku. Twierdził w niej, że choroby wywołuje zakwaszona krew. Teorie Younga zainspirowały go do stworzenia wysoko alkalicznej diety oraz detoksów, mających na celu wyrównanie poziomu pH. Założeniem takiej diety jest spożywanie mniejszej ilości pokarmów, których rozkład powoduje zakwaszenie organizmu na rzecz większej ilości pokarmów, które odkwaszają.

Największe zainteresowanie tą dietą pojawiło się w 2013 roku, kiedy Victoria Beckham opublikowała zdjęcie z przepisami z alkalicznej książki kucharskiej. Niedługo później takim sposobem odżywiania zainteresowały się również Gwyneth Paltrow czy Kristen Dunst. Na fali tak dużego zainteresowania dietą, powstała nawet woda alkaliczna, którą reklamowała Miranda Kerr.

Zdjęcia: istockphoto.com, instagram.com/p/BLDtpkeg62l

Polecany film

Ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała Fitness team Polki.pl


An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 kwietnia 2017, 21:50

Nasze propozycje