Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Jedzenie przed snem - 5 podstawowych zasad Następny artykuł: Już teraz przygotuj się na weekendowy detoks sokami po wakacjach

Czy trzeba się obawiać ćwiczeń z hantlami?

Fitness,
,
, tagi: efekty ćwiczeń, ćwiczenia efekty, dieta i ćwiczenia, ćwiczenia z hantlami
Unikasz ćwiczeń z obciążeniem, bo boisz się, że urosną Ci mięśnie? Sprawdź, ile w tym prawdy oraz dowiedz się, dlaczego warto wykonywać trening z hantlami w domu!

Wiele kobiet decyduje się na trening wyłącznie z wykorzystaniem obciążenia w postaci własnego ciała. Niewiele pań wybiera ćwiczenia z hantlami. Co jest tego powodem? Obawa o nadmierny przyrost tkanki mięśniowej i zbyt męski wygląd.

kobieta z hantlami

Czy od ćwiczeń z hantlami rosną mięśnie?

Oczywiście, że tak. Od ćwiczeń z hantlami rosną mięśnie – po to przecież ćwiczymy z obciążeniem, by osiągnąć taki efekt. Pozostaje jedynie kwestia wielkości tego obciążenia. By wyrzeźbić ciało (do czego, nawiasem mówiąc, niezbędna jest także specjalna dieta, nie natomiast dieta redukcyjna, często stosowane przy ćwiczeniach w domu), konieczne jest zastosowanie ćwiczeń siłowych z dużym, a nawet bardzo dużym obciążeniem.

Małe hantle, a nawet te kilkukilogramowe, wykorzystywane w domowych ćwiczeniach, nie spowodują dużego przyrostu mięśni, którego możemy spodziewać się jedynie po wdrożeniu intensywnego planu treningowego na siłowni.

Ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała a ćwiczenia z hantlami

Nietrudno policzyć, że podczas tradycyjnych ćwiczeń często wykorzystujemy ciężar większy, niż gdybyśmy dodatkowo sięgnęli po hantle. Podczas wykonywania pompek musimy zmierzyć się z ciężarem niemal całego ciała, a w przypadku pompek w klęku podpartym – z ciężarem przekraczającym połowę masy naszego ciała! Dla osoby ważącej 60kg, to obciążenie ponad 30kg przy wykonywaniu damskich pompek. Widać zatem, że dwu-, a nawet trzykilogramowe obciążenie na każdą z rąk nie przekracza obciążenia, z jakim musimy się zmierzyć przy wykonywaniu niektórych ćwiczeń.

5 powodów, dla których warto ćwiczyć z hantlami

  • Trening z hantlami zwiększy siłę rąk. Jeśli odkręcenie słoika sprawia Ci problem, ćwiczenia już z 2-kiligramowymi hantlami to rozwiązanie dla Ciebie.
  • Efekty regularnych ćwiczeń są zauważalne już po pierwszym tygodniu treningów.
  • Trening z hantlami pomoże w przyszłości zapobiec obwisaniu skóry w okolicach ramion. Na tę partię odpowiednie jest szczególnie ćwiczenie z unoszeniem i opuszczaniem hantli za głową:
kobieta z hantlami

                                                                       

  • Jeśli nie chcesz martwić się o przyszłość Twojego biustu, trening z hantlami to także doskonałe ćwiczenia na ujędrnienie piersi. Wystarczy już kilkanaście minut dziennie.
  • Trening z hantlami możesz wykonać w zaciszu własnego pokoju, a ten przyrząd do ćwiczeń w domu jest łatwo dostępny i nie zabiera dużo miejsca.

Myślę, że 3kg -owe hantelki to optymalne obciążenie dla kobiety .Lżejsze mogą nie dać żadnych efektów. Ja mam w domu 1kg-owe ciężarki i ćwiczy nimi 8-letnia córka.

Agafitness

Ćwiczycie z hantlami? Jakie widzicie efekty?

zdjęcia: Fotolia

Zobacz także

Polecany film

Kasia Bem Happy Oddychanie

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 października 2016, 17:01