Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: 5 sposobów na ograniczenie cukru w diecie Następny artykuł: Błędy popełniane przy wykonywaniu PLANK-u

5 sposobów na poprawę samopoczucia

Fitness, , tagi: dobre samopoczucie, joga
Kasia Bem przedstawia sposoby, które możesz wykorzystać w ciągu dnia i które sprawią, że niemal natychmiast poczujesz się lepiej. Autorka książki „Happy detoks” zdradza kilka jogowych patentów na doładowanie energetycznych baterii. Dla każdego!

Nie wierzę w wiek, wierzę w energię” – czytam podpis na zdjęciu drobnej kobiety z burzą loków, która unosi się kilka centymetrów nad ziemią w skomplikowanej pozycji jogi. Uśmiecham się. Mogłabym powiedzieć to samo, mimo że jestem dokładnie o 50 lat młodsza od bohaterki zdjęcia Tao Porchon-Lynch, 97-letniej nauczycielki jogi. Tao jest wulkanem energii. Jeździ po Stanach z warsztatami jogi, tańczy, występuje w programach telewizyjnych, ostatnio napisała książkę. Lubi powtarzać, że w głowie ma ciągle 20 lat i ani myśli się zestarzeć, oraz że nigdy nie jest się zbyt młodym, aby zacząć ćwiczyć jogę, ani zbyt starym, żeby się dobrze bawić.

Kiedy budzę się rano, wiem, że to będzie najlepszy dzień w moim życiu. Nigdy nie myślę o tym, czego nie mogę zrobić. Postaraj się, by twoje pierwsze myśli o poranku też były pozytywne. I nigdy nie odkładaj niczego na później.

Tao Porchon-Lynch

Mnie energia Tao wcale nie dziwi. Po prostu joginki tak mają. Ja też nie zamierzam się zestarzeć. Nasz sekret? Prana, czyli właśnie energia życiowa. Joga uczy, że pozyskuje się ją z powietrza, wody, pożywienia, a prawidłowe jej rozprowadzenie w organizmie wspierają pozycje jogi. Odpowiednio dobrane asany, ćwiczenia oddechowe, relaks, lekka dieta, pozytywne myślenie, medytacja potrafią zdziałać cuda. Zapraszam na dzień, który napełni cię praną i sprawi, że niemal natychmiast poczujesz się lepiej. Zamierzam zdradzić ci kilka jogowych patentów na doładowanie energetycznych baterii.

Tekst: Kasia Bem

Więcej w najnowszym numerze Urody Życia marzec 2016, nr 3 (17)

Jaki jest Twój sposób na poprawę samopoczucia?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film

Happy Joga na dobry sen


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lutego 2017, 22:55

Nasze propozycje