Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Olej lniany - dlaczego warto nim olejować włosy? Następny artykuł: Pomysły na zestawy prezentowe dla włosomaniaczki

5 błędów, które powodują, że włosy się puszą

Fryzury,
,
, tagi: pielęgnacja włosów, puszące się włosy
Masz problem z puszącymi się włosami? Nie potrafisz ustalić, dlaczego tak się dzieje? Poznaj 5 możliwych błędów, które powodują puszenie się włosów!
5 błędów, które powodują, że włosy się puszą

Nieodpowiednie wycieranie włosów

Włosy należy jedynie delikatnie odciskać w ręcznik, a nie trzeć i szarpać, bo trwale uszkodzimy ich delikatną strukturę. Istotny jest też rodzaj materiału, z którego wykonany jest ręcznik – odpadają sztuczne tkaniny – najlepiej, by był bawełniany. Zamiast ręcznika można też użyć bawełnianej koszulki. Polecamy też: ręcznikowanie włosów.

Nieprawidłowe suszenie włosów

Włosy nie lubią suszenia. Oczywiście nie zawsze możemy z tego zrezygnować  - na pewno jednak zauważacie wyraźną różnicę między włosami wysuszonymi suszarką, a tymi, które mogły wyschnąć w naturalny sposób. Dlatego powinnyśmy dążyć do możliwie największego złagodzenia szkód, które może wyrządzić suszarka. Jeśli suszymy włosy regularnie, to warto zainwestować w urządzenie z jonizacją i przyzwyczaić się do suszenia włosów chłodnym strumieniem powietrza.

Brak olejowania włosów

Jeśli pielęgnacja włosów opiera się wyłącznie na oczyszczaniu oraz nakładaniu odżywek i masek, a brakuje w niej olejowania, to włosy mogą być niedostatecznie chronione przez utratą wilgoci i zniszczeniami. Również tymi powstającymi przez mechaniczne uszkodzenia – np. w wyniku ocierania o ubrania czy poszewki od poduszek. Systematyczne olejowanie przynosi doskonałe efekty i stanowi najlepsze zabezpieczenie przed zniszczeniami.

Niewłaściwe czesanie włosów

Wiele szczotek powoduje elektryzowanie i puszenie się włosów. W tym wypadku należy dobrać szczotkę do własnych potrzeb, jednak można założyć, że większość włosów będzie się puszyć pod wpływem czesania szczotką z metalowymi ząbkami lub naturalnym włosiem. Wygładzająco na włosy u większości osób powinna zadziałać kultowa szczotka Tangle Teezer.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film

Polki w mieście - Barber Shop


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 lutego 2017, 15:58

Nasze propozycje