Poprzedni artykuł: Księżna Kate zmieniła fryzurę - nigdy nie miała tak krótkich włosów! Następny artykuł: Nanoil - olejek, który zmieni Twoje włosy

Kiedy fryzjer zobaczył jej włosy, odmówił strzyżenia. Miał rację?

Fryzury,
,
, tagi: fryzjer, łuszczyca
Julia Apodaca-Lane chciała zmienić fryzurę. Nie sądziła, że jej choroba, która nie jest zaraźliwa, może jej w tym przeszkodzić.

Julia Apodaca-Lane cierpi na łuszczycowe zapalenie stawów. Jest to choroba, którą najczęściej diagnozuje się pomiędzy 30. a 50. rokiem życia. Jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się przewlekłym zapaleniem stawów oraz łuszczycą skóry. Bywa, że atakuje też np. serce lub oczy.

Polecamy: Ta technika farbowania sprawi, że już nigdy nie wrócisz do tradycyjnej koloryzacji

Jakie są przyczyny łuszczycowego zapalenia stawów?

Od razu należy zaznaczyć, że nie jest to choroba zaraźliwa. Często jej przyczyną są uwarunkowania genetyczne. Duży wpływ na jej pojawienie się mają także urazy mechaniczne, zakażenia bakteryjne i wirusowe oraz stres. Znaczenie mają również przyjmowane leki.

Jak widać, jednak fryzjerka, do której trafiła Julia, nie była świadoma, z czym się wiąże ta choroba. Kiedy kobieta dotarła do salonu i oddała się w ręce specjalistki, po przyjrzeniu się skórze jej głowy, ta zapytała się na co klientka choruje, a kiedy usłyszała o łuszczycy, odmówiła wykonania strzyżenia.

Polecamy:  Twoje włosy szybko się przetłuszczają latem? Spróbuj... glinki

Pierwszą reakcją Julii był płacz połączony z upokorzeniem i złością. Wyszła z domu pierwszy raz po przebytej operacji i od razu spotkała ją tak nieprzyjemna sytuacja, która na dodatek była wynikiem edukacyjnych braków fryzjerki. Nie pomogło tłumaczenie, że łuszczycą nie można się zarazić. 

Kiedy kobieta wróciła do domu, postanowiła podzielić się swoją historią na Facebooku. Jak można się domyślać, internauci szybko rozpowszechnili jej historię oraz dali duże wsparcie. 

Polecamy:  Córka poprosiła o modne upięcie, ale mama... nie do końca zrozumiała;) To zdjęcie podbija internet

Właściciel salonu przeprosił kobietę i powiedział, że faktycznie jego pracownicy mogą udzielić odmowy wykonania usługi, kiedy czują, że może to zagrażać ich zdrowiu albo zdrowiu pozostałych klientów, jednak tym razem to wynikało tylko z braku posiadania wiedzy na temat tej choroby. Obiecał, że jego personel zostanie odpowiednio przeszkolony w tej kwestii. 

Zobaczcie materiał o historii Julii. 

Polecamy:  Blogerka pokazała, jak maluje włosy na różowo... dwuletniej córce! Fani: "Dziecko będzie łyse"

Foto: Screen z YouTube

Oto szampony przeciwłupieżowe polecane w KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 lipca 2018, 16:03

Nasze propozycje