Poprzedni artykuł: Ten olejek nie tylko nawilża suche końcówki, ale też przyspiesza poros... Następny artykuł: 'Zaplatacz' - gadżet, który wyczaruje fryzurę marzeń z lat 90. Kupisz...

Emma Stone zrobiła sobie "nowoczesną" trwałą. Ale efekt końcowy rozczarowuje...

Fryzury,
,
, tagi: Emma Stone, trwałe kręcenie włosów
Nowa fryzura Emmy Stone bardzo nas zaskoczyła. Aktorka zdecydowała się na zabieg fryzjerski, które był bardzo modny trzy dekady temu.

To już pewne - lata 80. oficjalnie wracają do łask! Dowód? Wystarczy spojrzeć na najnowszą fryzurę Emmy Stone. Zaskoczył nas nie tylko wybór, ale również efekt, który udało jej się osiągnąć. I niestety nie do końca nam się podoba... Tak aktorka wyglądała jeszcze do niedawna:

Emma Stone zrobiła sobie trwałą ondulację

Trendy, nawet te obciachowe, lubią się powtarzać - wystarczy spojrzeć na powracające chokery, wiązanie włosów grubymi frotkami albo dżinsy-dzwony. Czy trwała też wróci do łask? Emma Stone zdecydowała się na nią bez wahania, a całą metamorfozę udokumentowała na Instagramie. Towarzyszyła jej wieloletnia znajoma, wizażystka Rachel Goodwin.

Mamy trwałą ondulację! Niektórzy przyjaciele robią sobie tatuaże, a my zrobiłyśmy sobie razem trwałą! I chcemy wam powiedzieć, że ta fryzura wraca, ale wcale nie musi wyglądać babcinie, o ile znajdziesz się w dobrych rękach - napisała pod zdjęciem Goodwin.

Możemy się tylko domyślić, że zarówno Emma, jak i Rachel świetnie się razem bawiły. Niestety patrząc na efekt tej "zabawy", mamy pewne wątpliwości co do tego, czy zdolna aktorka wygląda w loczkachkorzystnie... 

Jak się robi trwałą ondulację?

Taki zabieg najlepiej przeprowadzać w sprawdzonym salonie, gdzie styliści nie stosują archaicznych metod trwałej ondulacji. W zależności od salonu, koszt takiej usługi to z reguły wydatek rzędu 200 zł. Wszystko zależy od długości włosów, ich struktury oraz użytych preparatów. Czy to dużo? Pamiętajmy, że źle wykonana domowa trwała ondulacja może się skończyć ścięciem włosów – nawet na bardzo krótko. A ratowanie ich będzie kosztować nas znacznie więcej.

Niezależnie od tego, jak nowoczesnych preparatów do trwałej ondulacji użyje stylista, należy pamiętać o tym, że tego typu zabieg silnie ingeruje w strukturę włosów

Dostępne dziś na rynku preparaty do ondulacji są łagodniejsze i bardziej profesjonalne niż te stosowane dawniej. Dzięki temu (jeśli zabieg zostanie profesjonalnie wykonany) nie musimy obawiać się zniszczenia włosów. Niezmiennie od lat ważne jest używanie środków i produktów zakwaszających, które zamykają łuskę włosów - mówi Marek Turek, top stylista w Wierzbicki Pracownia Fryzur.

Sam zabieg nie jest skomplikowany. Najpierw fryzjer myje włosy, nakręca je na małe wałki, zabezpiecza końce płatkami i całość zwilża specjalnym płynem. Zadaniem preparatu jest przerwanie wiązań, które odpowiadają za to, jaką strukturę mają nasze włosy (proste, falowane, kręcone). Kiedy te wiązania pękają, włosy stają się bardziej elastyczne i można im nadać dowolny kształt. Płyn pozostaje na włosach 30 minut. Podczas zmywania stylista nakłada również preparat utrwalający efekt, a jednocześnie regenerujący. Odżywia on włosy i nawilża je.

Robiłyście sobie kiedyś trwałą ondulację? Co sądzicie o przemianie Emmy Stone?

Zdjęcie główne: Instagram.com/emmastone_official_

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 października 2018, 18:16

Nasze propozycje