Poprzedni artykuł: Tak zmieniały się fryzury ślubne przez pół wieku! Następny artykuł: Trendy we fryzurach na jesień-zimę 2015/16

Farbowanie włosów w domu to banał! Oto 6 najlepszych farb z KWC

Nie musisz chodzić do salonu fryzjerskiego i wydawać mnóstwa pieniędzy na farbowanie włosów. Zrób koloryzację w domu i przekonaj się, jakie to łatwe i oszczędne! Oto 6 najwyżej ocenianych na KWC farb do włosów, dzięki którym uzyskasz idealny kolor!

Domowe farbowanie włosów

Aby dobrze ufarbować włosy nie musisz iść do fryzjera. Drogerie i sklepy internetowe oferują szeroką gamę farb do włosów oraz szamponów koloryzujących. Wszystko zależy od efektu, który chcesz uzyskać na włosach. Jeśli jesteś debiutantką w farbowaniu włosów, zobacz kilka wskazówek na koloryzację w domu.

  • Podstawowym krokiem w wyborze farby jest kolor. Tutaj warto zastanowić się, jaki odcień będzie pasował do naszej urody. W sklepach dostępne są pasemka próbników, które ukazują dany odcień farby. Na opakowaniu produktu zawsze znajdziemy uwagi, jaki odcień uzyskamy biorąc pod uwagę kolor wyjściowy. Pamiętaj, że nigdy nie otrzymasz takiego samego koloru, jaki prezentowany jest na opakowaniu!
  • Przed farbowaniem warto wykonać test alergiczny. Składniki zawarte w farbie mogą silnie uczulać. Nałóż trochę farby na nadgarstek i odczekaj 15 minut, żeby sprawdzić czy nie wywołała podrażnienia. Jeśli pojawiło się zaczerwienienie, nie nakładaj produktu na skórę głowy.
  • Zawsze czytaj, co jest napisane w instrukcji dołączonej do opakowania. Pamiętaj o założeniu rękawiczek ochronnych i ręcznika na ramiona. Dzięki temu unikniesz zabrudzenia ubrania, dłoni i szyi.
  • W domowych warunkach najlepiej zmieniać kolor o 2-3 tony. Jeśli chcemy zmienić odcień na jaśniejszy z pomocą przyjdzie rozjaśniacz, który należy zastosować przed farbowaniem włosów.
  • Jeżeli nie chcesz diametralnie zmieniać koloru włosów, możesz wykonać ombre, które jest bardzo modne w ostatnich sezonach.
  • Pamiętaj, że włosy po koloryzacji wymagają specjalnej pielęgnacji. Zaopatrz się w produkty dedykowane włosom farbowanym, których działanie przedłuża trwałość koloru i odżywia włosy. Sięgaj po kosmetyki do włosów zawierające filtr UV i pentanol, który wzmacnia strukturę osłabionych włosów.

Na temat farbowania włosów powstało w internecie wiele mitów. Nie bój się sama zmienić koloru włosów! To nic trudnego. Dla zadowalającego efektu farbowania prezentujemy 6 farb, które są najlepiej ocenione w KWC!

A Wy farbujecie włosy w domu? Macie inne sprawdzone rady?

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lipca 2018, 12:02

Nasze propozycje