Poprzedni artykuł: Sprzedaż tego szamponu wzrosła o 3000 procent! Regeneruje nawet najbar... Następny artykuł: Basia Kurdej-Szatan jest nie do poznania w nowej fryzurze! Fani: 'Bard...

Nosi włosy na chłopaka, więc chciała obciąć je w salonie dla mężczyzn. Została wyrzucona!

Fryzury, , tagi: nowa fryzura
Tak wygląda dyskryminacja na miarę XXI wieku? Kobieta nie mogła skorzystać z usług salonu ze względu na swoją płeć.

Przyczyną był nie tylko fakt, że jest kobietą, ale również to, że poprosiła o cięcie w... barber shopie. Vivien Houston powiedziała australijskiej gazecie ABC, że zakład Jimmy'ego Roda w Queensland, był miejscem, do którego zaglądała regularnie od dwóch lat. I do tej pory nie było problemu z obcinaniem włosów, a teraz odmówiono jej wykonania usługi ze względu na płeć. Afera ma jednak ciąg dalszy...

Dyskryminacja w barber shopie

Początkowo Vivien myślała, że została spławiona, ponieważ kolejka tego dnia była zbyt długa. Ale menedżer powiedział jej wyraźnie, że to dlatego, że jest kobietą. Okazuje się, że usługa nie mogła zostać wykonana, ponieważ właściciele barber shopu podpisali niedawno umowę najmu na nowych zasadach.

Pojawił się w niej zapis, że nie mogą obcinać kobiecych włosów, aby nie stać się konkurencją dla okolicznych, tradycyjnych zakładów fryzjerskich. 

Myślałem, że to kiepski żart. Personel Jimmy'ego Roda zasugerował, że mogę obciąć sobie włosy w jednym z pozostałych salonów fryzjerskich w centrum handlowym The Gap Village, ale nie miałam zamiaru tego zrobić. Chciałam skorzystać z usług barbera, ponieważ noszę fryzurę w męskim stylu - wyjaśniła Viviene w rozmowie z ABC.

Po tym incydencie Vivien złożyła skargę do Komisji Przeciwdziałania Dyskryminacji Queensland, która zgodnie z prawem przeciwdziała dyskryminowaniu ze względu na płeć, tożsamość płciową, seksualność, religię i inne cechy. Komisja mówi, że "jeśli pozwoli ludziom nawet w najmniejszym stopniu na dyskryminację, jak w przypadku obcinania włosów, zacznie się to rozprzestrzeniać i będzie coraz gorzej". 

Zobacz także: Kate Middleton zrobiła sobie tatuaż. Wybrała zaskakujące miejsce

Menedżer salonu, James O'Brien, odniósł się do całej sytuacji i powiedział, że kobiety nie mogą się obcinać w tym konkretnym salonie, ale to nie jest kwestia dyskryminacji.

Jesteśmy tutaj po to, by obcinać wyłącznie mężczyzn, tylko ze względu na to, że w okolicy znajdują się trzy inne salony fryzjerskie. Jeżeli złamalibyśmy warunki umowy, mogłoby to spowodować anulowanie dzierżawy. Niestety nie mogę tego negocjować, takie panują zasady w tej lokalizacji. We wszystkich innych salonach - a mamy ich 13 - obcinamy kobiece włosy - tłumaczył James O'Brien w rozmowie z ABC.

Kiedy media zajęły się całą sprawą, a na jaw wyszły warunki dzierżawy lokalu, władze centrum handlowego musiały zacząć działać natychmiast. W długoterminowej umowie najmu pojawił się nowy zapis, w którym wyraźnie zaznaczono, że w lokalu mogą obcinać się również kobiety. 

Zobacz także:Oświadczył się dziewczynie na "Nowym obliczy Greya". O tej parze mówi cała Polska!

Wiele osób uważa, że barber shop jest dedykowany wyłącznie mężczyznom, a panie w zasadzie nie mają tam wstępu. Z drugiej strony jednak, jeżeli kobieta nosi fryzurę "na chłopaka", to gdzie indziej uzyska perfekcyjną linię cięcia, jak nie właśnie w barber shopie?

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

10 grudnia 2018, 11:35

Zobacz także

Nasze propozycje