Poprzedni artykuł: Anastasia z "Pięćdziesięciu twarzy Greya" już tak nie wygląda! Tylko..... Następny artykuł: Idealna na randkę, spotkanie ze znajomymi i do pracy. Uczesanie "mohaw...

Bez podcinania, bez rozdwojonych końcówek... Dziewczyny na całym świecie pokochały "odkurzanie włosów". Jak to działa?

Fryzury,
,
, tagi: fryzjer, rozdwojone końcówki, zapuszczanie włosów
Znów walczyłaś z fryzjerem o każdy centymetr włosów? Następnym razem zapytaj go, czy słyszał o Hair Dusting - wyjątkowej metodzie, która odświeża włosy bez utraty ich długości!

Każda kobieta starająca się zapuścić włosy wie, jak bolesny jest moment, gdy stają się tak zniszczone, że trzeba je podciąć. Z jednej strony żal nam każdego, z trudem wyhodowanego centymetra, ale z drugiej wiemy, że poszarpane, sterczące końcówki nie wyglądają atrakcyjnie. To konflikt, w którym rozsądek stoi w opozycji do pragnień naszego serca. Wygląda jednak na to, że istnieje rozwiązanie.

W mediach społecznościowych zrobiło się ostatnio głośno o Salu Salcedo - amerykańskim fryzjerze i styliście włosów, który kilka miesięcy temu pokazał na Instagramie interesującą technikę, którą nazywa Hair Dusting. Na czym polega "odkurzanie włosów"? To bardzo precyzyjne cięcie, którego celem jest likwidacja zniszczonych, rozdwojonych końcówek sterczących na różnej długości włosów. Na filmiku opublikowanym przez Sala widać, jak starannie przycina każde pasmo, pozbywając się uszkodzonych włosów - zobaczcie same:

Bezdyskusyjną zaletą Hair Dusting jest fakt, że pozwala widocznie odświeżyć i wygładzić włosy, bez skracania ich długości. Rzecz jasna w przypadku bardzo zniszczonych kosmyków nie należy się łudzić - podcięcie będzie jedynym ratunkiem. Jednak pomijając skrajne sytuacje, Hair Dusting może być wybawieniem dla każdej kobiety, która zapuszcza włosy i jednocześnie regularnie odwiedza fryzjera - ta technika pozwoli zachować ich dobry wygląd, bez konieczności skracania.

Czy są jakieś wady? Hair Dusting wymaga eksperta, który będzie potrafił prawidłowo wykonać cięcie. Na tego typu zabieg potrzeba też więcej czasu niż w przypadku tradycyjnego strzyżenia. Jednak cóż to znaczy wobec zachowanych centymetrów :)

Słyszałyście o Hair Dusting? Znacie fryzjerów, którzy potrafią wykonać to cięcie?

Zobacz też: Suche szampony mają konkurencję? Nadchodzi... sucha pianka!

zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 września 2018, 09:10

Nasze propozycje