Poprzedni artykuł: Córka poprosiła o modne upięcie, ale mama... nie do końca zrozumiała ;... Następny artykuł: Marina zmieniła fryzurę! Zobaczcie, jak wygląda z... grzywką

Takiego warkocza jeszcze nie widziałyśmy! Infinity braid podbija Instagram!

Fryzury,
,
, tagi: warkocz
Warkocz "nieskończoności" kusi niezwykłą formą. Jak wygląda infinity braid?

Infinity braid to obecnie jeden z najbardziej popularnych warkoczy na Instagramie. Mimo że jest odrobinę trudniejszy do wykonania od wiklinowego warkocza, to prezentuje się zachwycająco. Naszym zdaniem z powodzeniem mógłby pojawiać się na czerwonym dywanie. Niejedna gwiazda zrobiłaby w takiej fryzurze ogromne wrażenie!

Infinity braid, czyli warkocz nieskończoności

Megan Schipani, stylista fryzur z salonu Bescene Studios w Rockville w stanie Maryland (Stany Zjednoczone), to prawdziwa czarodziejka. Na Instagramie prowadzi profil jako shmeggsandbaconn, gdzie publikuje zdjęcia autorskich upięć i koloryzacji o nietuzinkowych nazwach. W kolekcji możemy znaleźć pikantnego arbuza czy też letni kwarc. Ale niedawno opublikowała zdjęcie warkocza nieskończoności, który całkowicie skupił nie tylko naszą uwagę.

Okazuje się, że pod hashtagiem #infinitybraid kryje się prawie pięć tysięcy zdjęć! Hashtag #infinitybraids ma kolejne 419 fotografii. Ale istnieje również alternatywna nazwa dla warkocza nieskończoności - #F8 (z ang. figure eight, czyli rozwiązywać - przyp. red.).

Jak zaplatać warkocz nieskończoności?

Dlaczego ten warkocz tak nagle stał się bardzo popularny? Technika splotu polega na tkaniu naszych kosmyków nad i pod trzema lub czterema sekcjami włosów. Ruch, jaki wykonuje się podczas zaplatania, przypomina znak nieskończoności. Powtarzamy ten ruch w kółko, dodając kolejne pasma kosmyków.

Schipani mówi, że pierwotny pomysł zaplatania warkoczy wziął się od Efi Davies, międzynarodowego dyrektora artystycznego mari Toni&Guy London. Ale to ona wymyśliła tę chwytliwą nazwę i przy okazji nieco ulepszyła splot, dodając coś od siebie. Kiedy skończy zaplatać fragment włosów w kształcie ósemki, przechodzi do robienia kłosa, którego następnie rozwarstwia i związuje po środku tak, aby miał kształt cyfry osiem.

Zaplatanie infinity braid ćwiczyła do momentu, w którym opanowała to do perfekcji. W zależności od długości włosów, robienie warkocza nieskończoności zajmuje od 30 minut do godziny. I to się nazwa poświęcenie :).

Poniżej możecie zobaczyć wideo, na którym dokładnie widać, jak powinno się przeprowadzać pasma:

Spróbujecie?

Zdjęcie główne: Instagram

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lipca 2018, 13:04

Nasze propozycje