Poprzedni artykuł: Kylie Jenner znów zmieniła kolor włosów. Dobry pomysł? Następny artykuł: Odkryj swoją ciemną stronę z nową serią Brilliant Brunette Visibly Dee...

Internet oszalał na punkcie włosowej sztuczki z Beautyblenderem

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak możesz wykorzystać sfatygowany Beautyblender, teraz nie będziesz mieć już tego problemu. Mamy coś dla włosomaniaczek.

W londyńskim salonie fryzjerskim narodził się pomysł na to, jak tchnąć drugie życie w tę niepozorną gąbkę. Jego autorem jest właściciel studia - Jamie Stevens. Długo zastanawiał się nad tym, jak uzyskać punktowe przejścia, a także efekt niezbyt intensywnego koloru na włosach.

Jak sam tłumaczy:

Beautyblender jest bardzo miękką i delikatną gąbką, która bardzo dobrze absorbuje kolor, dzięki czemu nie zostaje go zbyt wiele na włosach.

Stevens używa gąbeczki również do koloryzacji, która przypomina strobing. Gra światłem, stosuje naprzemiennie jasne oraz ciemne kolory, aby stworzyć jak najbardziej naturalny efekt i wydobyć najciekawsze tony z włosów. Według Jamiego, to idealna metoda dla osób, które chcą odświeżyć look, nadać fryzurze lekkości i nowoczesności.

Jak wykonać koloryzację Beautyblenderem?

Pierwszym krokiem do uzyskania efektu, jaki proponuje Jamie Stevens, jest narysowanie w połowie gąbki kreski, wzdłuż której należy przeciąć Beautyblender.

Następnie należy rozrobić w odpowiednich proporcjach wybrany kolor farby, przygotować srebrną folię oraz jakąś podkładkę fryzjerską do farbowania.

Kolejnym krokiem jest oddzielenie cienkiego pasma włosów, umoczenie gąbeczki w farbie i wykonywanie nią takich ruchów:

Jesteś ciekawa jaki efekt możesz uzyskać? Spójrz na to:

Some looks from today #strobing (look from the video) #colour #salonlondon2016 #pastel #matrixhaircare #f4f #FBlogger #texturedhair

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jamie Stevens (@jamiestevens7)

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 listopada 2018, 23:11

Nasze propozycje