Poprzedni artykuł: Nudzą cię długie włosy? Mamy 12 pomysłów jak je upiąć, by zmienić swój... Następny artykuł: Wybierasz się na imprezę? Ta koloryzacja zelektryzuje nie tylko Twoich...

Jak okiełznać puszące się włosy? Odżywiaj, nawilżaj i chroń!

Fryzury,
,
, tagi: pielęgnacja włosów, puszące się włosy
Włosy puszą się z różnych powodów. W całym procesie ich pielęgnacji bardzo istotne są trzy składniki: proteiny, humektanty oraz emolienty. Dzięki nim naprawimy strukturę włosa, nawilżymy go odpowiednio oraz zatrzymamy w nim wodę.

Proteiny (białka proste) zbudowane są z aminokwasów, które budują również nasze włosy. Wypełniają ubytki w ich strukturze i pozwalają im się zregenerować. Regularne stosowanie ich pozwala nadać fryzurze objętości bez stosowania utrwalaczy. Proteinami są chociażby: jedwab, keratyna, kolagen, piwo. Uważaj jednak, bo gdy przesadzisz z proteinami, wywołasz odwrotny efekt do zamierzonego – włosy będą puszyć się jeszcze bardziej.

Zobacz: Domowe sposoby na suche włosy

Humektanty z kolei to wszelkie rodzaju preparaty nawilżające włosy. Ich zadaniem jest wiązanie wody, a następnie magazynowanie jej w łusce włosa. Dzięki temu kosmyki pozostają lśniące i bardzo miękkie. Najbardziej znanymi humektantami są aloes, gliceryna, miód, kwas hialuronowy, a także różne ekstrakty oraz wyciągu z ziół. Nadmiar tych składników może doprowadzić do zbytniego przesuszenia.

Źródło: Pinterest

Na nic jednak proteiny oraz humektanty, jeżeli nie używamy emolientów, które tworzą na powierzchni włosa warstwę i ochronną i zabezpieczają go w taki sposób, że woda nie odparuje. Zachowują się podobnie do smaru – tworzą bardzo lśniącą warstwę na kosmykach. Emolienty znajdziesz we wszelkiego rodzaju olejkach, silikonach i parafinie. Uważaj jednak, aby nie przedobrzyć… Inaczej Twoje włosy zaczną się bardzo przetłuszczać.

Warto stosować i regularnie przechodzić przez te trzy etapy pielęgnacji. Pamiętaj jednak, aby proteiny stosować co około 5-7 dni i nakładać je na włosy na maksymalnie 30 minut.

W naszej galerii znajdziesz produkty do włosów, które pomogą Ci przetrwać gorsze dni.

Zobacz także: Jak pielęgnować włosy kręcone?

Zdjęcie główne: pinterest.com/pin/295548794280615154

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 lipca 2018, 21:50

Nasze propozycje