Poprzedni artykuł: To będzie fryzura 2018 roku? Na Pintereście bije rekordy popularności! Następny artykuł: Ten balsam okiełzna nawet najbardziej puszące się włosy. Kosztuje mnie...

Nowy, zaskakujący trend - w 2018 roku będziemy konturować... włosy?

I wcale nie chodzi o maskowanie odrostów!

Prześwity na głowie dla wielu osób mogą być bardziej problematyczne niż widoczne odrosty, podobnie jak nierówna linia włosów na czole. Czy można temu zaradzić? Odpowiedzią może być ten trend - Kim Kardashian stosuje tę technikę makijażu od dawna...

Konturowanie włosów? Nowy trend z Korei

Chyba każda z nas słyszała o sztyftach do maskowania odrostów i siwych włosów - ubiegły rok przyniósł nam sporo nowości tego typu. Wygląda jednak na to, że w nadchodzących miesiącach czeka nas coś całkiem nowego, a kategoria "kosmetyki do włosów" może ulec znaczącemu poszerzeniu. Chodzi o nowy koreański trend, który nazwałyśmy roboczo konturowaniem włosów.

Co to takiego? Mowa o rosnącej popularności kosmetyków stworzonych do korygowania nierównej linii włosów - przy pomocy specjalnych cieni, pudrów, a nawet tintów, Koreanki wypełniają prześwity na skórze głowy, tworząc iluzję gęstszej fryzury i efekt idealnej linii czoła.

Znana i lubiana (również w Polsce) marka Innisfree ma całą linię do "makijażu włosów", a pudry i cienie znajdują się też w ofercie innych producentów, m.in. Mamonde. Co ciekawe, do konturowania włosów od dawna przyznaje się Kim Kardashian, dla której tego typu korekty są czymś normalnym.

Biorąc pod uwagę, że wiele kobiet jest niezadowolonych z gęstości swoich włosów i narzeka na zbyt widoczną linię przedziałka lub prześwity, ten trend może wkrótce stać się popularny także w naszym kraju. Tym bardziej, że do konturowania włosów wcale nie są potrzebne specjalne kosmetyki - z powodzeniem możemy sięgnąć po "zwykłe" cienie do powiek w odpowiednim odcieniu. Nie zmienia to faktu, że gdy produkty przeznaczone specjalnie do makijażu włosów w końcu do nas dotrą, z chęcią je przetestujemy :)

Zobacz też: Szybko przetłuszczają ci się włosy? Wypróbuj... płyn micelarny

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

12 grudnia 2018, 22:44

Zobacz także

Nasze propozycje