Poprzedni artykuł: Ewelina Lisowska pokazała nową fryzurę! Jak teraz wygląda? Następny artykuł: Sprawia, że włosy łatwo się rozczesują, wyglądają na zdrowsze i piękni...

Tak się kończy kopiowanie trendów z Instagrama! Czy te włosy udało się uratować?

Marzysz o modnej fryzurze inspirowanej trendem z Instagrama? Uważaj! Potem możesz spędzić kilka godzin u fryzjera walcząc o uratowanie włosów!

Modne koloryzacje z Instagrama bywają silną pokusą - idąc do fryzjera, zamiast wycinków z gazet lub zdjęć gwiazd coraz częściej pokazujemy mu fotografie z portali społecznościowych. Czasem jednak chęć bycia "w trendzie" może mieć nieoczekiwane konsekwencje, a zamiast fantazyjnej fryzury na naszej głowie pojawia się... siano.

Włosy zniszczone farbowaniem - czy udało się je uratować?

O tym, do czego może doprowadzić kopiowanie instagramowych trendów, przekonała się klientka pewnego salonu fryzjerskiego w New Jersey. Obsługująca ją fryzjerka pierwszej chwili załamała ręce - wysuszone do granic wytrzymałości włosy dziewczyny przypominały przysłowiowe siano, co gorsza - w różnych, nie do końca twarzowych odcieniach. Zmierzwione, zielono-pomarańczowo-fioletowe pasma były - jak się okazało - pozostałością po modnej, tęczowej koloryzacji, która przez wiele miesięcy była hitem mediów społecznościowych.

Gwoli uczciwości: bezpośrednio po farbowaniu włosy prawdopodobnie wyglądały imponująco, jednak po kilkunastu tygodniach agresywna koloryzacja zebrała swoje żniwo. Kolory zaczęły się wypłukiwać, a nieumiejętnie pielęgnowane włosy stały się suche i matowe. Do tego wszystkiego doszły odrosty.

Źródło zdjęcia: Instagram

Choć sprawa wyglądała beznadziejnie, fryzjerka podjęła wyzwanie. Usunęła z włosów resztki barwników i wykonała od podstaw nową koloryzację (warto dodać, że klientka zażyczyła sobie kombinacji żywych odcieni). Cały proces zajął przeszło pięć godzin, ale efekt okazał się bardzo udany. Same zobaczcie:

Źródło zdjęcia: Instagram

Ta historia może być niezłą nauczką dla wszystkich miłośniczek ekstremalnych koloryzacji - gdy zachwyci nas kolejny gorący trend, zanim bezkrytycznie mu ulegniemy, warto zastanowić się nad ewentualnymi "efektami ubocznymi". Decydując się na ekstrawaganckie odcienie, miejmy świadomość, że takie włosy będą wymagały skoncentrowanej, systematycznej pielęgnacji i regularnych wizyt u fryzjera. A gdy już zdecydujemy się zaryzykować, udajmy się do zaufanego specjalisty, który wyczaruje na naszej głowie wymarzoną fryzurę, minimalizując ewentualne straty.

Poniżej możecie zobaczyć, jak krok po kroku wyglądała transformacja "tęczowych włosów":

Zobacz też: Farba w spray'u? To nie żart a... nowy trend

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecamy wysoko oceniane kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych z KWC:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 grudnia 2018, 22:44

Zobacz także

Nasze propozycje