Poprzedni artykuł: Czerwone wino ratunkiem na zniszczone włosy? Sprawdź, jak je użyć! Następny artykuł: Najbardziej znany mit o włosach obalony! Już nie musisz unikać...

Szybko przetłuszczają ci się włosy? Wypróbuj.. płyn micelarny!

Fryzury, , tagi: przetłuszczające włosy
Skutecznie regulują pracę sebum i ograniczają przetłuszczanie się włosów. Pora zmienić szampon na micelarny!

Woda micelarna chyba każdemu kojarzy się z kosmetykiem do pielęgnacji twarzy. Doskonale rozpuszcza makijaż - nawet ten wodoodporny. W dodatku nie wymaga spłukiwania. Perfekcyjnie oczyszcza cerę i przygotowuję ją na kolejny etap pielegnacji. Teraz ten sam efekt można osiągnąć na włosach!

Kosmetyki micelarne do włosów?

Jak mówi Rachel Zipperian, specjalistka ds. badań i rozwoju marki Herbal Essences, "z punktu widzenia łagodnego oczyszczania, płyny micelarne do twarzy i produkty micelarne do włosów, są podobne.". Dlaczego te produkty są tak skuteczne?

Micele to małe składniki czyszczące, które są przeznaczone do delikatnego usuwania zanieczyszczeń oraz sebum z włosów i skóry głowy. Różnica polega na tym, w jaki sposób korzystasz z obu tych produktów. Tych do pielęgnacji skóry nie musisz spłukiwać, ponieważ micele robią to za ciebie. Ale już pielęgnacja włosów polega na spłukiwaniu szamponu micelarnego po zakończeniu spieniania. Woda jest potrzebna do aktywacji miceli w celu usunięcia uwięzionych brudu i sebum.

Jeden z najbardziej znanych stylistów fryzur na świecie, Philip Berkovitz wyjaśnił, dlaczego tej jeden składnik działa zarówno na skórę, jak i włosy:

Kosmetyki micelarne zarówno do skóry, jak i do włosów zawierają baloniki oleju zawieszone w wodzie. W składzie szamponów czy odżywek znajdziemy jednak o wiele więcej ekstraktów roślinnych. Ponadto zauważyłem, że gdy micele są połączone z gliceryną, produkt może działać jako naturalny środek utrzymujący nawilżenie. Pozwala to odmłodzić włosy. Dzięki regularnemu stosowaniu, można naprawić wiotkie pasma.

Olejowanie włosów a kosmetyki micelarne

Jeżeli jesteś fanką olejowania włosów, na pewno niejednokrotnie poświęcałaś sporo czasu na zmycie oleju z włosów. Bez pomocy odpowiedniego szamponu to syzyfowa praca... Dzieje się tak ponieważ cząsteczki oleju odpychają zwykłą wodą.

Zobacz także: Pielęgnujesz włosy olejem kokosowym? Ten produkt ma jeszcze bardziej skuteczną konkurencję

Ale kiedy w kosmetyku znajdują się małe i zarazem potężne micele, olej nie ma z nimi szans. To dlatego, że po jednej stronie przyciągają wodę, a po drugiej olej. W ten sposób balonik z micelem zostaje aktywowany i wchłania wszelki brud zawieszając go w wodzie, która jest następnie spłukiwana razem z szamponem.

W naszej galerii znajdziesz najbardziej popularne i dostępne w Polsce produkty micelarne do włosów. I wcale nie kosztują majątku:).

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

14 grudnia 2018, 13:48

Zobacz także

Nasze propozycje