Poprzedni artykuł: Naturalne fale są już niemodne? Konkurencyjne uczesanie z lat 90. znow... Następny artykuł: Stymuluje porost włosów i ogranicza przetłuszczanie. Ta domowa mikstur...

Czy można farbować włosy dzieciom? Tę matkę oskarżono o znęcanie się nad córką!

Gdy Amy Lyn pokazała Instagramie zdjęcie córki z ufarbowanymi włosami, rozpętało się piekło. Czy farbowanie włosów dziecku jest bezpieczne?

Dwuletnia BellaMae dość przypadkowo stała się bohaterką internetowego skandalu. I mimo że ma dopiero dwa lata już jest bardzo popularna. Rozgłos zawdzięcza swojej, jak twierdzą internauci, "nieodpowiedzialnej matce", która postanowiła zafarbować córce włosy na fioletowo.

Czy farbowanie włosów dziecku jest bezpieczne?

25-letnia Amy Lyn nie spodziewała sie chyba takiej fali krytyki. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki po tym, jak matka pochwaliła się nowym kolorem włosów swojej córki. Dwuletnia BellaMae podobno chciała mieć fioletowe włosy. Jej mama twierdzi, że córka jest wystarczająco duża, aby mogła już decydować o swoim wyglądzie.

Według niej zafarbowanie włosów na fioletowo dziecku nie jest niczym złym. Sama często zmienia odcień swoich, ponadto nosi w uszach tunele. Może się również pochwalić całkiem sporą kolekcją tatuaży. Postanowiła, że jej córka powinna sama decydowac o swoim stylu np. wybierać, jakie ubrania chce nosić.

Amylyn spełnia zatem zarówno te mniejsze, jak i większe zachcianki córki. Uważa się za bardzo nowoczesną mamę i jej zdaniem "dzięki temu łatwiej będzie podejmować jej dziecku poważniejsze decyzje w przyszłości". Inne mamy są innego zdania. Oskarżały ją między innymi o znęcanie się nad dzieckiem.

Ale Amy Lyn nie przejęła się zbytnio krytyką czy nawet obraźliwymi komentarzami.

To, że zostałam matką, nie oznacza, że muszę zrezygnować ze swojej kreatywności. Czekałam cierpliwie do momentu, kiedy córka sama zacznie się interesować wizerunkiem. Wtedy pokazałam jej kolorowy makijaż, zmywalne tatuaże i farby do włosów. Inni rodzice to dyktatorzy. Ja uważam, że dzieci powinny dokonywać własnych wyborów. Chcę jej pokazać, że chociaż w życiu jest sporo obowiązków, takich jak praca i płacenie rachunków, to wciąż można pozostać indywidualistą i czerpać radość ze wszystkiego - powiedziała w rozmowie z dailymail.com.

Czy farbowanie włosów dziecku jest bezpieczne? To pytanie jest chyba pierwszym, jakie nasuwa się na myśl po prześledzeniu tej historii. Farbowanie czy rozjaśnianie włosów dziecku może być dla niego bardzo niebezpieczne. Według specjalisty dermatologa, doktor Sejal Shah, nie powinno się tego robić przed ukończeniem 16 roku życia. 

Permanentna koloryzacja w tak młodym wieku może w przyszłości prowadzić do wyłysienia lub w najlepszym przypadku, do zniszczenia włosów. Chemikalia mogą zaszkodzić niezwykle wrażliwej skórze dziecka, może wystąpić reakcja alergiczna.

Spotkałyście się kiedyś z podobną historią?

Zdjęcie główne: Instagram.com/amylameee

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 grudnia 2018, 12:14

Zobacz także

Nasze propozycje