Poprzedni artykuł: Dzięki tej wcierce włosy rosną nawet 12 centymetrów w 3 miesiące! A po... Następny artykuł: Wczoraj różowe, a dzisiaj... Małgorzata Kożuchowska znowu zmieniła fry...

Przez lata niszczyła włosy prostowaniem. Teraz postawiła na naturalność i... zachwyca!

Fryzury,
,
, tagi: kręcone włosy, metamorfozy fryzur, viral
Jesteś niezadowolona ze swoich kręconych włosów? Ona też była :) Teraz zachwycają się nimi tysiące internautów!

Ta niezwykła metamorfoza kręconych włosów podbija media społecznościowe! Użytkowniczka portalu Reddit.com podzieliła się ze światem przemianą, jaka zaszła w wyglądzie jej naturalnie kręconych włosów, gdy zrezygnowała z codziennej stylizacji i obciążających zabiegów. Różnica jest szokująca - te zdjęcia powinna zobaczyć każda kobieta, która próbuje na siłę zmieniać swoje włosy.

Metamorfoza kręconych włosów - od prostowania do naturalnych loków

Podczas gdy wiele z nas marzy o burzy loków na głowie, kobiety obdarzone nimi przez naturę często są odmiennego zdania. Na siłę próbują je ujarzmiać za pomocą prostownicy, chcąc uzyskać skrajnie odmienny efekt. Podobnie było w przypadku dziewczyny skrywającej się pod pseudonimem capslockramen, która na Reddit.com opowiedziała o swojej "włosowej przemianie", która zajęła jej kilka lat.

Jako nastolatka nienawidziła swoich włosów - ani ich naturalnego koloru, ani faktury. Uparcie farbowała je na jasny blond i prostowała za pomocą wysokiej temperatury, nie dbając o ich ochronę. Brutalne zabiegi stylizacyjne były jej codziennością - wykonywała je średnio 5-6 dni w tygodniu. Pierwsze refleksje przyszły w trakcie studiów, gdy jej włosy były już bardzo zniszczone. Dziewczyna postanowiła zrezygnować z farby i odstawić prostownicę, pozwalając włosom się kręcić - zgodnie z ich naturą.

Po czterech latach włosy capslockramen są nie do rozpoznania - sprężyste, złocistobrązowe loki w niczym nie przypominają blond siana, które przez lata z uporem maniaka nosiła na głowie. Dziś dziewczyna jest ekspertką od kręconych włosów - wypracowała sobie własny system pielęgnacyjny, który działa i to jeszcze jak :) Zobaczcie te zdjęcia:

Four year transformation, all from learning how to take care of my curls from curlyhair

Na czym polega sekret użytkowniczki Reddit.com? Dziewczyna szczegółowo rozpisała, jak wygląda jej stylizacja - po myciu głowy delikatnie wyciska nadmiar wody z włosów i trzymając głowę pochyloną w dół, nakłada na nie odżywkę i specjalny krem do loków. Owija je w bawełnianą koszulkę i czeka 10 minut, po czym suszy je ciepłym powietrzem za pomocą suszarki z dyfuzorem. Gdy są prawie suche, delikatnie spryskuje je kosmetykiem utrwalającym.

Post wzbudził takie zainteresowanie, że dziewczyna została po prostu zarzucona pytaniami dotyczącymi innych elementów jej pielęgnacji. Zdradziła m.in., że używa tylko szamponu bez siarczanów i nigdy nie szczotkuje włosów po myciu (tylko i wyłącznie przed). Cóż, najwyraźniej wie, co robi - efekty są znakomite.

Ta historia to nie tylko przykład spektakularnej metamorfozy, ale też cenna wskazówka dla wszystkich dziewczyn, które próbują na siłę walczyć z naturą. Okazuje się, że czasem zwyczajnie nie warto :)

Co sądzicie o tej przemianie?

Zobacz też: Octopus bun - ten trend we fryzurach pokochają wszystkie leniwe dziewczyny

Źródło zdjęcia głównego: Reddit.com/capslockramen

Polecamy wysoko oceniane odżywki do kręconych włosów z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2018, 11:25

Nasze propozycje