Poprzedni artykuł: Szybko przetłuszczają ci się włosy? Wypróbuj.. płyn micelarny! Następny artykuł: To cudo z Rossmana kosztuje 5 zł, a ratuje najbardziej zniszczone włos...

Najbardziej znany mit o włosach obalony! Już nie musisz unikać...

Fryzury,
,
, tagi: mity dotyczące włosów
Przez wiele lat mówiono, że spanie w mokrych włosach, niszczy je. Okazuje się jednak, że prawda jest zupełnie inna.

Jeden z najczęściej powtarzanych mitów beauty właśnie został obalony! Okazuje się, że spanie w mokrych włosach wcale im nie szkodzi, a wręcz pomaga. Jak to się dzieje?

Dlaczego warto spać w mokrych włosach?

Do tej pory uważano, że mokre włosy są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia niż suche. W ciągu nocy wielokrotnie zmieniasz pozycję, przesuwasz głową po poduszce i dociskasz włosy do materiału.

Tymczasem dla włosów o wiele zdrowsze jest... unikanie suszarki. Przede wszystkim utrzymujemy je wtedy w dobrej kondycji. Bez systematycznego używania ciepłego powietrza stają się mocniejsze, przez co uwydatnia się bardziej ich naturalny blask. Włosy nie przepadają za sztucznym ciepłem różnych urządzeń. Dlatego też czasami potrzebują odpoczynku.

Globalną stylistka marki KMSLori Panarello przypomina jednak o tym, że aby położyć się spać z mokrymi włosami, trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Podczas kąpieli należy dobrze zamknąć łuski pasm - czyli spłukać je zimną wodą. Przyda się również satynowa poszewka, która zahamuje nadmierne tarcie o poduszkę. 

Jak stylizować włosy?

Oczywiście pozostaje inny problem - po nocy z mokrymi włosami często musimy walczyć z sianem na głowie, elektryzowaniem oraz wszechobecnym bałaganem na głowie. Co zrobić, aby włosy wyglądały rano bajecznie nawet wtedy, gdy zasypiasz z mokrymi? Redaktorki serwisu popsugar.com rozmawiały z Lori Panarello, która opowiedziała im o kilku prostych sposobach. 

Zobacz także: Trik na maksymalne odbicie włosów u nasady - wystarczy, że dodasz TO do szamponu!

Powinnaś pamiętać, że jest różnica między spaniem z mokrymi włosami, z których jeszcze kapie woda, a takimi odciśniętymi w ręcznik. W pierwszym przypadku szkodzisz nie tylko swojemu zdrowiu, ale istnieje również ryzyko, że włosy nie zdążą dobrze wyschnąć zanim ty się obudzisz. Ale druga opcja jest już dużo bardziej bezpieczna. Dzięki niej możemy również stworzyć fryzurę, którą rano wystarczy tylko utrwalić lakierem. Lori Panarello zdradziła, jak to zrobić.

Najlepszym sposobem jest zaplecenie luźnego warkocza oraz związanie go miękką gumką, która nie spadnie z niego w nocy, ale też nie wyrwie przy okazji kilku kosmyków. Efekt drobniejszych fal, a jednocześnie większej objętości uzyskasz, robiąc na głowie kilka mniejszych warkoczyków. Pamiętaj jednak, aby nie zaciskać pasm zbyt mocno, bo w miejscach, gdzie zaczynają się krzyżować, mogą nie do końca wyschnąć. 

Jak pozbyć się puszenia?

Panarello wyjawiła również swój sekret na puszące się po nocy włosy. Jej niezawodnym sposobem na walkę z elektryzującymi się włosami, jest przewiązanie wilgotnych włosów opaską. Materiał wygładzi odstające baby hair, a rano nie będziesz miała problemu z puchem.

Wypróbujecie dziś wieczorem?:)

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 października 2018, 14:45

Nasze propozycje