Wróć do spisu Nowości kosmetyczne

Szampon Pirolam skutecznie walczy z łupieżem

Ponad 80% fryzjerów rekomenduje apteczne szampony przeciwłupieżowe, jako najskuteczniejsze w walce z łupieżem. Dowodzą tego wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 400 stylistów z całego kraju. Przykładem innowacyjnego, aptecznego produktu jest Pirolam® szampon, oferowany przez Polpharmę.
Szampon Pirolam skutecznie walczy z łupieżem

Łupież owłosionej skóry głowy to schorzenie o charakterze przewlekłym i nawracającym. Szacuje się, że dotyczy on 5%-10% ogólnej populacji. Najczęściej występuje u ludzi młodych w wieku 10-20 lat[1].  Tego, jak powszechny jest to problem, dowodzą wyniki ankiety przeprowadzonej  w sierpniu wśród fryzjerów w 8 miastach Polski. Wynika z niej, że co czwarta osoba odwiedzająca salony fryzjerskie ma problem z łupieżem. Według fryzjerów to schorzenie, które  jest bardziej powszechne niż łysienie, przesuszone i przetłuszczające się włosy, czy rozdwajające się końcówki.

O ile jednak fryzjerzy polecają klientom szampony apteczne, podkreślając ich skuteczność w walce z łupieżem, o tyle nadal nie są przekonani o ich właściwościach pielęgnacyjnych.  Ponad 40% ankietowanych jest zdania, że szampony przeciwłupieżowe podrażniają i wysuszają skórę głowy. Tymczasem nowoczesne, dostępne w aptekach szampony łączą w sobie właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Przykładem innowacyjnego, aptecznego produktu jest Pirolam® szampon, oferowany przez Polpharmę. Dzięki unikalnej formulacji i zastosowaniu cyklopiroksolaminy  szampon skutecznie walczy z łupieżem, nie naruszając równowagi wodno-lipidowej skóry. Zawarte w szamponie Pirolam® substancje odżywcze, takie jak: kompleks witamin A i E, proteiny pszenicy, gliceryna sprawiają, że włosy są odżywione, nawilżone, odzyskują blask i jedwabistość.

Cena: 25zł/60ml i 2,5zł za pojedynczą saszetkę

[1] Nykiel A. Rola cyklopiroksolaminy w leczeniu łupieżu. Farmacja Praktyczna 2010; 4 (31): 15-16.

Komentarze

 • kakti, 2013-06-17 21:55
  kakti
  Wiele dobrego się naczytałam i nasłuchałam o tym szamponie. Teraz właśnie testuję Pirolam - po dwóch tygodniach (na razie tyle nim myję głowę) zauważyłam, że skóra głowy jest mniej podrażniona, łupież się zmniejszył, włosy nie są już tak obciążone. Mam nadzieję, że pozbędę się po Pirolamie łupieżu na dobre, choć wiem, ze będę musiała ten szampon profilaktycznie stosować jeszcze rzez jakiś czas.
  Zgłoś
 • redakcja, 2011-11-16 14:16
  redakcja
  Ponad 80% fryzjerów rekomenduje apteczne szampony przeciwłupieżowe, jako najskuteczniejsze w walce z łupieżem. Dowodzą tego wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 400 stylistów z całego kraju. Przykładem innowacyjnego, aptecznego produktu jest Pirolam? szampon, oferowany przez Polpharmę. czytaj więcej
  Zgłoś

Najnowsze artykuły

Ostatnio dodane nowości

Konkursy i testywięcej »

Wydarzenia i Promocjewięcej »


Zamknij