Poprzedni artykuł: Domowa koloryzacja – dowiedz się, jak ją prawidłowo wykonać Następny artykuł: S.O.S. dla wysuszonych słońcem włosów - uratuje je produkt z twojej......

Jak dbać o włosy farbowane? Podpowiadamy!

Fryzury, , tagi: pielęgnacja włosów, zdrowe włosy
Farbujesz włosy w domu lub poddajesz koloryzacji w salonie fryzjerskim? Sprawdź, jak je pielęgnować, aby na długo zachowały blask i intensywny kolor!

Postaw na łagodną koloryzację

Jeżeli farbujesz włosy w domu, wybierz koloryzację bez amoniaku, która jest znacznie mniej inwazyjna niż tradycyjne farby zawierające ten składnik. Nasz numer jeden to aktualnie koloryzacja pielęgnacyjna bez amoniaku marki L’Oréal Paris – Casting Crème Gloss, zapewniający mieniący, pełen lśniących refleksów kolor i optymalne pokrycie siwych włosów. Długotrwały efekt koloryzacji utrzymuje się aż do 28 myć.

Wybieraj ukierunkowaną pielęgnację

Aby jak najdłużej zachować żywy kolor, stosuj produkty przeznaczone do włosów farbowanych. Specjalistyczne kosmetyki zapobiegają utratcie wilgoci, odbudowują strukturę włosów po koloryzacji i je wzmacniają. Szampony stworzone z myślą o włosach farbowanych zawierają łagodne substancje oczyszczające, które chronią kolor, a nawet przedłużają jego trwałość. Dla wzmocnienia efektu, stosuj odżywki i maski regeneracyjne, dbające o odpowiedni poziom nawilżenia. Warto pamiętać o zastosowaniu od razu po koloryzacji odżywki dołączonej do opakowania!

Odżywiaj, odżywiaj i jeszcze raz odżywiaj

Włosy farbowane wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Dlatego też, po każdym umyciu, używaj odżywki, która je zregeneruje, poprawi ich kondycję, zapewni nawilżenie, a w konsekwencji trwałość koloru. Oprócz tego, raz w tygodniu sięgaj po wnikającą w strukturę włosa maskę, wzmacniającą działanie odżywki. W nakładaniu wymienionych produktów zachowaj umiar. Ich zbyt duża ilość obciąży włosy.

Unikaj urządzeń elektrycznych

Jeżeli nie chcesz rezygnować z suszaki, zawsze wybieraj chłodny strumień powietrza. Gorący nawiew wysusza oraz uszkadza strukturę włosa, a jak wiadomo – im bardziej nawilżone i zdrowe włosy, tym intensywniejszy kolor. Dodatkowo, ogranicz stosowanie prostownicy i lokówki. Tego typu urządzenia przyspieszają powstawanie zniszczeń.

Używaj kosmetyków termoochronnych

Nie zamierzasz rozstawać się z powyższymi urządzeniami? W takim razie, przed ich użyciem, każdorazowo sięgaj po kosmetyki termoochronne. Ich stosowanie w znacznym stopniu zabezpieczy Twoje włosy przed szkodliwym działaniem suszarki, prostownicy lub lokówki.  

Stosuj kosmetyki z filtrem UV

Wybierając kosmetyki do włosów, zwróć uwagę, czy mają one w swoim składzie filtr UV, który chroni przed zbyt szybką utratą wilgoci i koloru. Wzmożona ekspozycja na słońce wymaga także zabezpieczenia włosów nakryciem głowy.

Postaw na olejowanie

W zachowaniu pięknego, pełnego widocznych refleksów koloru pomoże Ci także zabieg olejowania włosów. Postaw na olejki naturalne - np. arganowy, jojoba lub migdałowy. Ten wybrany rozprowadź na całej długości włosów i pozostaw na noc. Zabieg ten powtarzaj raz w tygodniu, a Twoje włosy zmienią się nie do poznania, zyskując na zdrowiu i wyglądzie!

materiał sponsorowany

zdjęcie główne: iStock


Nasze propozycje