Poprzedni artykuł: Kosztuje 3 zł, a włosy rosną po nim jak szalone! I wolniej się przetłu... Następny artykuł: Renata Kaczoruk przefarbowała włosy! Wybrała najmodniejszy kolor sezon...

Balayage już nie jest obciachowy! Wszystko dzięki tej technice farbowania...

Fryzury, , tagi: farbowanie włosów
Marzy ci się nowoczesny balayage na włosach? Przetestuj nową technikę farbowania, czyli palm painting.

Balayage w nowej wersji to zdecydowanie uosobienie kobiecości i naturalności. Zwłaszcza dzięki innowacyjnej metodzie farbowania, czyli palm paintingu.

7 trendów urodowych 2017, które musisz poznać. Pobierz Trendbook!

To nowa technika farbowania włosów, na których chcemy wykonać balayage. Pomysłodawcą tego trendu jest Marcos Verissimo, stylista fryzur w salonie Neville Hair and Beauty w Londynie.

Palming to technika, która polega na rozprzestrzenianiu farby na włosach rękami, bez użycia takich narzędzi jak szczoteczka czy grzebień – wyjaśnia Verissimo.

Uzyskany efekt przypomina balayage, ale prezentuje się mimo wszystko o wiele lepiej. Rozkładanie farby rękami powoduje bardzo naturalne przejścia kolorystyczne. Wygląda to mniej więcej tak, jakby to słońce rozjaśniło nam włosy, a nie fryzjer. Poza tym wmasowywanie farby we włosy sprawia, że zaczyna się ona lepiej rozkładać na poszczególnych pasmach.

Palming umożliwia mi osiągnięcie na włosach wielowymiarowego efektu i złamanie przy okazji wszelkich zasad, jakimi stylista powinien kierować się podczas farbowania – dodaje Verissimo.

Jakie są zalety palm paintingu?

Pierwszą i najważniejszą zaletą palm paintingu jest to, że nie trzeba tak często odświeżać koloru. Jeżeli mamy przeciągnięty odrost, następną wizytę możemy zaplanować nawet za dłuższy czas niż trzy miesiące. Stworzone refleksy mogą jedynie tracić po pewnym czasie na blasku i to jest znak do tego, by wreszcie odświeżyć fryzurę.

Zobacz także:Modna i charakterystyczna fryzura w kształcie litery V, czyli włosy ścięte w szpic

Palm Painting jest również dużo bezpieczniejszy dla włosów. Już sam sposób nakładania farby skraca czas trzymania jej na pasmach, więc środki rozjaśniające nie działają na nie zbyt mocno. Folie izolują i dlatego przyspieszają proces barwienia, ale przy okazji osłabiają mieszki włosowe, ponieważ barwnik jest zbyt szybko wchłaniany. 

Mimo że rozjaśnić można włosy o każdej długości, to jednak farbowanie z wolnej ręki najlepiej sprawdza się na średnio długich i długich włosach. A w naszej galerii możesz zobaczyć, jaki efekt 

Zdjęcie główne: Pinterest

Tymi kosmetykami utrzymasz kolor na włosach dłużej:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

14 grudnia 2018, 13:14

Zobacz także

Nasze propozycje