Wróć do spisu Stylizacja i pielęgnacja

Porada eksperta - stylistki fryzur Pantene: co na elektryzujące się włosy?

Elektryzujące się włosy zimą to zmora każdej kobiety. Zapytałyśmy eksperta jak odpowiednio pielęgnować włosy, aby uniknąć ich elektryzowania się.

elektryzujące się włosy
Dlaczego jesienią i zimą włosy bardziej się elektryzują?

Elektryzujące włosy są oznaką ich przesuszenia. Jesień i zima to pory roku, podczas których włosy są szczególnie narażone na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Mróz, wiatr, wilgoć i różnice temperatur znacznie je osłabiają, sprawiając, że stają się przesuszone, matowe i zaczynają się elektryzować.

Jakie włosie powinny mieć szczotki, których używamy, aby zminimalizować elektryzowanie się włosów?

Najlepsze są szczotki drewniane z naturalnym włosiem. Szczotki z gęsto ułożonym plastikowym włosiem mogą powodować większe elektryzowanie włosów.

Jak dbać o włosy, aby jak najmniej się elektryzowały? Jakich kosmetyków używać?

Podstawą każdej pielęgnacji jest odpowiedni dobór kosmetyków do rodzaju włosów i regularne ich stosowanie. Polecam produkty regenerujące włosy z serii Pantene Pro-V Intensywna Regeneracja. Ważne, by oprócz szamponu i odżywki stosować produkty służące odbudowie i ochronie włosów. Maskę Głęboko Regenerującą stosuj raz w tygodniu, a Serum Scalające Rozdwojone Końcówki po każdym myciu. Jeśli suszysz włosy suszarką lub prostujesz je prostownicą nie zapominaj o regularnym stosowaniu kosmetyków chroniących przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Polecam nabłyszczającą odżywkę w spray’u chroniącą przed wysoką temperaturą od Pantene Pro-V. Gdy włosy zaczną się elektryzować przeczesz je palcami, a następnie nałóż niewielką ilość Pantene 24h kremu super gładkość.

Czy stosowanie suszarki i prostownicy wzmaga elektryzowanie się włosów?

Stosowanie dobrej jakości urządzeń do stylizacji włosów pozwala zachować ich zdrowy wygląd. Niemniej jednak, jeśli regularnie stosujesz suszarkę bądź prostownicę, musisz zadbać o właściwą ochronę włosów. Polecam Nabłyszczającą Odżywkę w spray’u Chroniącą przed Wysoką Temperaturą od Pantene Pro-V. Raz w tygodniu sięgaj również po intensywne maski, które pozwolą zregenerować zniszczone włosy.

agnieszka płusa balcarek
Na pytania odpowiedziała Agnieszka Płusa-Balcarek

Znana stylistka fryzur. Od 13 lat związana jest z markami z portfolio Procter&Gamble, takimi jak Pantene i Wella. Współpracuje z najlepszymi stylistami fryzur z całego świata, kreuje współczesne trendy, a także prowadzi szkolenia dla młodych fryzjerów, dzieląc się z nimi swoją pasją i doświadczeniem. Występując w roli eksperta, uczestniczy w wielu projektach medialnych, takich jak sesje zdjęciowe czy programy telewizyjne (np. popularny Top Model). Zasiada w jury prestiżowych konkursów fryzjerskich,m.in. Wella Trend Vision. Stylistka współpracuje także z polskimi celebrytami.

Autor: Magda Borucińska
Zdjecia: Panthermedia

Najnowsze artykuły

Ostatnio dodane nowości

Konkursy i testywięcej »

Wydarzenia i Promocjewięcej »


Zamknij