Wróć do spisu Stylizacja i pielęgnacja

Kok kokarda - modne upięcie włosów krok po kroku

Kok w kształcie kokardy to wbrew pozorom prosta, ale bardzo efektowna fryzura! Jeśli lubisz oryginalne upięcia, koniecznie wypróbuj to uczesanie! Zobacz jak uformować włosy w dużą kokardę!

Po prostym koczku z wypełniaczem przyszła pora na bardziej efektowne i nieco trudniejsze upięcie. Zobaczcie jak krok po kroku zrobić kok w kształcie kokardy!

Jak zrobić kok kokardę - krok 1

Jak zrobić kok kokardę - krok 2

Krok 1: zbierz włosy w kucyk - najlepiej wysoko, w miejscu w którym kokarda będzie widoczna.

Krok 2: Wiążąc kucyk przekładaj włosy przez gumkę - ostatni raz przełóż tylko do połowy, tak aby włosy utworzyły ścisły i zwarty "wachlarz". jego wielkość będzie odpowiadała wielkości kokardy.

Jak zrobić kok kokardę - krok 3

Jak zrobić kok kokardę - krok 4

Krok 3: Delikatnie rozdziel wachlarz na dwie równe części.

Krok 4: Pozostałe pasmo włosów przełóż przez środek wachlarza, a koniec owiń dookoła utworzonej kokardy (pod spodem, tuż przy gumce).

Jak zrobić kok kokardę - krok 5

Jak zrobić kok kokardę - gotowe

Krok 5: Ukryj pasmo i podepnij wsuwką. Uformuj boki kokardy i również podepnij do zaczesanych gładkich włosów - w ten sposób kok kokarda zachowa swój kształt.

Gotowe! Początkowo fryzura wydaje się skomplikowana i trudna, a kokarda może nie być idealna, ale w tym przypadku praktyka działa cuda!

Dodatkowa objętość

Masz cienkie, delikatne lub za krótkie włosy, które nie pozwalają na efektowne upięcia pełne objętości? Zainwestuj w pukiel sztucznych włosów, które łatwo można doczepić do kucyka (np. w sklepach Glitter) lub gotową kokardę z włosów w odpowiednim kolorze (szukaj na aukcjach internetowych i w sklepach z dodatkami do włosów).

Kok z kokardą to niezwykle efektowna fryzura, która nadaje twarzy dziewczęcej świeżości. To uczesanie odpowiednie zarówno na co dzień do pracy lub szkoły, ale i na specjalne okazje. Pełna objętości kokardka z włosów świetnie uzupełni wieczorową sukienkę i zastąpi biżuteryjne ozdoby do włosów.

Dziewczęcy kok z kokardą

Wypróbujecie to uczesanie? A może już próbowałyście? Czekamy na opinie i wskazówki!

Autor: Katarzyna Brasiak
Zdjecia: materiały prasowe Glitter; 123rf;

Komentarze

 • zu_zula, 2014-07-11 08:08
  zu_zula
  Ja się nie zgodzę. Mam ponad 30 lat, chodzę w kolorowych trampkach, bluzach, sukienkach, szpilkach i na pewno nie jestem "szarą babą". Ta kokarda po prostu jest tandetna i tyle.
  Zgłoś
 • geosmina, 2014-07-10 18:34
  geosmina
  Vilqua, popieram Cię w 100%:) Marzy mi się zrobienie takiej kokardy na własnej głowie, ale włosy mam trochę za krótkie:( No i zerowe umiejętności fryzjerskie, warkocz to szczyt moich możliwości, a i tak zwykle wychodzi krzywy;):P Cóż, trza poćwiczyć!
  Zgłoś
 • Vilqa, 2014-07-10 06:53
  Vilqa
  Cóż, nie wszystkie zdziadziały i po 20-stce czują się starymi pierdzielami. Ja mam sporo lat więcej i takie kokardy noszę. Trochę dystansu do siebie i fantazji. Jak patrzę na polskie ulice, to albo gimbaza na szpilkach, albo szare baby w szarych garsonkach. Trochę mieszkałam za granicą, trochę w EU, trochę w Azji i tam nikomu do głowy nie przyszłoby twierdzić, że "kobiecie dorosłej" nie wypada chodzić w trampkach, czy mieć kokardki we włosach. Myślę, że dlatego Polacy są tacy smętni, krytykanccy i niesympatyczni. I to wieczne "co ludzie powiedzą":rolleyes:
  Zgłoś

Najnowsze artykuły

Ostatnio dodane nowości

Konkursy i testywięcej »

Wydarzenia i Promocjewięcej »


Zamknij