Wróć do spisu Stylizacja i pielęgnacja

Farbowanie włosów krok po kroku

Koloryzacja w domu to nic trudnego! Podpowiadamy jakich błędów uniknąć i cieszyć się piękną, nową fryzurą w zaledwie kilkadziesiąt minut.
Farbowanie włosów krok po kroku

Instrukcje dołączane do farb są bardzo szczegółowe – jeśli dokładnie się z nimi zapoznasz nie powinnaś mieć problemu z farbowaniem.  Początkujące osoby, które nie maja wprawy w farbowaniu mogą poprosić mamę, siostrę lub koleżankę o pomoc – dzięki temu kolor na pewno będzie nałożony równomiernie.

W domu nie powinnaś radykalnie zmieniać koloru włosów, jeśli z brunetki chcesz przemienić się w platynowa blondynkę lepiej udać się do fryzjera.  Samodzielnie najlepiej przyciemniać lub rozjaśniać włosy tylko o kilka tonów.

 • Test alergiczny – nigdy o nim nie zapominaj, nawet jeśli nie jesteś alergikiem i nie miałaś nigdy uczulenia. Reakcja alergiczna może w rzadkich przypadkach być bardzo poważna w skutkach. Jak zrobić taki test? Na zgięciu łokcia nałóż minimalną ilość farby i odczekaj czas, który producent zaleca w koloryzacji.
 • Pamiętaj o rękawiczkach i zegarku – po pierwsze nie zafarbujesz dłoni, a po drugie będziesz mogła kontrolować czas.
 • Dobrze zabezpiecz ubranie i zdejmij biżuterię – powstałe plamy mogą być bardzo trudne do usunięcia, a w niektórych przypadka może dojść do trwałego odbarwienia.
 • Nałóż tłusty krem lub wazelinę tuż przy linii włosów i na uszy– jeśli odrobina farby spłynie z włosów nie pobrudzi skóry.
 • Do mieszania i przechowywania farby nie używaj metalowych grzebieni, miseczek czy łyżek – polecamy specjalne pędzelki,  drewniane łopatki i szklane/plastikowe pojemniki.
 • Raz przygotowaną farbę musisz zużyć od razu – nigdy nie przechowuj niezużytych resztek.
 • Nigdy nie trzymaj farby na włosach dłużej niż zaleca instrukcja!
 • Jeśli masz długie włosy kup na wszelki wypadek dwa opakowania farby – jedno może nie wystarczyć, co zrobisz jeśli w trakcie farbowania okaże się, że zabrakło ci farby?
 • Gdy nie masz odrostów nałóż farbę na całe włosy, jeśli jednak to twoje kolejne farbowanie najpierw pokrywamy odrosty farbą, a po kilkunastu minutach rozprowadzamy farbę na resztę włosów.
 • Farbowanie i trwała? Najpierw zrób trwałą ondulację, a dopiero po dwóch tygodniach pofarbuj włosy – w przeciwnym wypadku kolor może wyjść zbyt intensywny lub nierównomierny.
 • Włosy farbowane wymagają zupełnie innej pielęgnacji niż niefarbowane. Zainwestuj w specjalne szampony i odżywki, które nie tylko intensywnie pielęgnują, ale również dbają o kolor.
 • Farbuj włosy nie częściej niż co 4-6 tygodni.

Włosy często tracą blask po koloryzacji, dlatego tak ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Z myślą o kobietach, które chcą cieszyć się zdrowiem włosów i wspaniałym kolorem na dłużej, eksperci Pantene Pro-V stworzyli linię Zdrowy Kolor, dzięki której włosy odzyskają zdrowie i blask sprzed farbowania oraz staną się bardziej odporne na zniszczenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi i niewłaściwą stylizacją.

Autor: Magda Borucińska
Zdjecia: Agencja Free

Najnowsze artykuły

Ostatnio dodane nowości

Konkursy i testywięcej »

Wydarzenia i Promocjewięcej »


Zamknij