Wróć do spisu Stylizacja i pielęgnacja

Jak zminimalizować puszenie się włosów?

Masz dość włosów, które puszą się pod wpływem wilgoci? Nawet drobna mżawka potrafi zniweczyć plany i zepsuć misternie układaną fryzurę. Włosy skręcają się akurat wtedy, gdy chcesz mieć idealnie proste i gładkie kosmyki, a zamiast perfekcyjnych loków i sprężynek masz na głowie siano puszące się kłębowisko włosów odstających w każdym możliwym kierunku. Skąd się bierze efekt puszących się włosów i jak się przed nim ustrzec?
Jak zminimalizować puszenie się włosów?

Puszenie się jest związane ze sposobem, w jaki układają się wiązania wodoru występujące we włosie. Wchodzące w skład włosów aminokwasy zawierają atomy wodoru, które zawiera również wilgoć unosząca się w powietrzu. Gdy atomy wodoru zawarte we włosach spotkają się z atomami wodoru występującymi w powietrzu, tworzą wiązanie i włosy zaczynają się puszyć.

Kiedy zmoczymy włosy następuje przerwanie istniejących wiązań i możliwość utworzenia nowych (dlatego czasem puszące się włosy przeczesujemy wilgotną dłonią lub szczotką).

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i stylizacji możesz zminimalizować efekt puszących się włosów. Jak to zrobić?

  • mocno i intensywnie nawilżaj włosy przy pomocy odżywek i masek – włosy będą chłonęły mniej wody z powietrza
  • nałóż na włosy produkty do stylizacji i użyj ciepła (prostownica, suszarka), by przełamać naturalne wiązania wodoru we włosach.

Niezależnie od tego, czy chcesz, by twoje włosy były idealnie proste czy sprężyście kręcone, możesz zminimalizować puszenie wybierając odpowiedni dla twojego rodzaju włosów środek do stylizacji:

Pantene 24h Krem Super Gładkość Do Włosów Normalnych

Wygładza puszące się włosy, nadając im jedwabistą gładkość, która trwa cały dzień. Stosuj na suche lub wilgotne włosy.

Pantene Nabłyszczająca Odżywka W Spray'u Chroniąca Przed Wysoką Temperaturą Do Włosów Cienkich

Lekka formuła pomaga chronić każde pasmo włosów przed uszkodzeniami spowodowanymi wysoką temperaturą i nadaje włosom blask.

Pantene Krem Podkreślający Loki Do Włosów Normalnych

Bogata, kremowa formuła podkreślająca loki odżywia włosy kręcone, aby loki pozostawały lśniące, perfekcyjnie ułożone i nie puszyły się – przez cały dzień!

Najnowsze artykuły

Ostatnio dodane nowości

Konkursy i testywięcej »

Wydarzenia i Promocjewięcej »


Zamknij