Wróć do spisu Stylizacja i pielęgnacja

SOS: jak dbać o suche i słabe włosy? 5 podstawowych zasad pielęgnacji

Farbowanie, rozjaśnianie, agresywne zabiegi fryzjerskie, chlorowana woda, słońce, stres i nieprawidłowa dieta – wszystko to może prowadzić do przesuszenia włosów, które stają się słabe, szorstkie w dotyku, matowe, tracą blask i płowieją, a do tego zaczynają rozdwajać się na końcach. Wystarczy jednak, że do codziennej pielęgnacji włosów wprowadzisz 5 prostych zasad, a ich stan wyraźnie się poprawi.
SOS: jak dbać o suche i słabe włosy? 5 podstawowych zasad pielęgnacji

Suche i słabe włosy na ogół są matowe, pozbawione blasku, a nawet nieprzyjemne w dotyku. Dzieje się tak ponieważ ich łuski są rozchylone i nie odbijają równomiernie światła. Aby zamknąć łuski i przywrócić włosom dawny blask, warto zrezygnować z mycia głowy gorącą wodą i przyzwyczaić się do letniej. Podczas płukania spróbuj zebrać włosy w kucyk i przelać go zimną wodą (nie musisz polewać całej głowy- to uczucie może być bardzo nieprzyjemne, szczególnie zimą!).

Po umyciu nie trzyj włosów ręcznikiem! To bardzo osłabia ich kondycję, sprawia, że są  splątane (przez co podczas rozczesywania dodatkowo narażone na szarpanie) i matowe. Lepiej delikatnie owiń głowę turbanem i zajmij się przez chwilę np. pielęgnacja twarzy – w tym czasie ręcznik wchłonie nadmiar wody.

W przypadku skłonnych do przesuszenia i zniszczenia włosów odżywka podczas każdego mycia głowy to absolutna konieczność! Nakładaj ją jednak tylko na włosy, nie na skórę głowy – dzięki temu fryzura nie będzie przyklapnięta. Odżywka nie tylko pomaga nawilżyć i odżywić suche i pozbawione blasku kosmyki, ale pokrywa włosy delikatną ochronną warstwą, przez co nie łamią się podczas prób rozczesywania.

Stylizując włosy również pamiętaj o właściwej pielęgnacji. Korzystając z suszarek i lokówek sięgaj po produkty, które chronią włosy przed działaniem wysokiej temperatury. Jak najczęściej wybieraj opcję suszenia chłodnym powietrzem!

Chcąc dodatkowo wzmocnić i utrwalić efekty nawilżającej pielęgnacji, warto sięgnąć po specjalne serum bez spłukiwania, które pozostawi włosy lśniące, gładkie, odpowiednio nawilżone i łatwe do rozczesania. Nakładamy je na końcówki lub mniej więcej od połowy długości włosów, ponieważ tego typu kosmetyki rozprowadzone u nasady głowy mogą obciążać włosy i powodować szybsze przetłuszczanie.

Pantene Nature Fusion maska

Pantene Nature Fusion serum wzmacniajace

W walce o zdrowe, mocne i lśniące włosy pomogą produkty z linii Pantene Pro-V Nature Fusion: maska intensywnie odbudowująca wzmacnia i nawilża włosy, podczas gdy serum dodatkowo ułatwia rozczesywanie i zmniejsza puszenie się włosów.

Autor: redakcja
Zdjecia: FREE

Najnowsze artykuły

Ostatnio dodane nowości

Konkursy i testywięcej »

Wydarzenia i Promocjewięcej »


Zamknij