Wróć do spisu Trendy we fryzurach

Jak zrobić fryzurę z warkoczem owiniętym wokół głowy

Lansowana przez Valentino fryzura z długim dobieranym warkoczem, owiniętym wokół głowy niczym korona, to hit sezonu wiosna-lato 212! Zobaczcie, jak zrobić tę fryzurę!

Warkocz-korona Valentino

Warkocze i różnorodne plecionki nie wychodzą z mody od kilku sezonów. Tego lata najmodniejsze są te owinięte wokół głowy niczym korona. Ta fryzura zebrała najwięcej Waszych głosów w galerii "wybierz fryzurę sezonu". Niestety stworzenie takiej fryzury wymaga niezwykle wprawnej ręki, a najlepiej pomocnika z doskonale opanowaną sztuką zaplatania warkoczy dobieranych.

Warkocz Valentino to doskonała propozycja na lato. Idealnie uzupełnia stylizacje ze zwiewnymi, romantycznymi sukienkami w roli głównej. Obok tej fryzury nie sposób przejść obojętnie!

Jak zrobić fryzurę z warkoczem owiniętym wokół głowy?

Nie oszukujmy się, to nie jest proste. Niewiele osób potrafi z łatwością zapleść sobie warkocz dobierany, a co dopiero owinąć go wokół głowy? Spróbuj namówić do pomocy mamę lub koleżankę, to mocno ułatwi zadanie. Włosy na głowie podziel na trzy lub cztery sekcje, koniecznie asymetryczne (jak na zdjęciu poniżej).  Jedna z sekcji powinna przebiegać zgodnie z linią czoła, tak aby zapleciony z włosów warkocz tworzył na czubku koronę (zdjęcie poniżej). Włosy z każdej wydzielonej sekcji zaplataj w dobierane warkocze, kierując je w jednym kierunku, np. zgodnie ze wskazówkami zegara. Zacznij od zewnętrznych sekcji. Końcówki warkoczy związuj cienką gumką recepturką. Każdy warkocz owiń wokół głowy, a jego koniec schowaj pod pasma z innej sekcji włosów i podpinaj wsuwkami. Na samym końcu zapleć warkocz ze środka głowy. Każdy splot poluzuj lekko palcami, dzięki czemu warkoczę będą wydawały się grubsze. Całość utrwal lakierem.

valentino-jak-zrobic-fryzure

Wydaje się trudne? Praktyka czyni mistrza! Na szczęście nadal modne są fryzury sprawiające wrażenie pozornego nieładu, nieidealne, z lekko odstającymi kosmykami. Nie przejmuj się, jeśli Twoje uczesanie nie jest doskonałe.

Gotowa fryzura:

Valentin-warkocz-korona2

Valentin-warkocz-korona3

Jak Wam się podoba ta fryzura? Spróbujecie ją wykonać? Pochwalcie się swoimi efektami i wskazówkami wykonania!

Autor: Katarzyna Brasiak
Zdjecia: Imax TREE

Komentarze

 • crafthobby, 2013-05-18 15:03
  crafthobby
  wyglada pieknie, a i ten kolor jest idealny. ---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ---------- musialabym chyba uczyc sie wieki i i tak by mi nie wyszlo:nie: samej to chyba nie da rady, rece by zemdlaly.
  Zgłoś
 • ototlumaczenie, 2013-03-01 12:12
  ototlumaczenie
  musialabym chyba uczyc sie wieki i i tak by mi nie wyszlo:nie:
  Zgłoś
 • polcia456, 2013-02-06 22:08
  polcia456
  super fryzura, zastanowię się czy nie mieć takiej na studniówkę.:jupi:
  Zgłoś

Najnowsze artykuły

Ostatnio dodane nowości

Konkursy i testywięcej »

Wydarzenia i Promocjewięcej »


Zamknij