Wróć do spisu Trendy we fryzurach

Nowe ombre hair - moda na odrosty i dwukolorowe włosy jesień/zima 2012/13

Lubisz trend ombre hair? Zobacz jego ekstremalną wersję! Prada i Gaultier na jesień/zimę 2012/13 proponują włosy w dwóch mocno kontrastujących kolorach. Zobacz nowe podejście do ombre hair.

Dwukolorowe włosy Prady - ekstremalne ombre?

Miuccia Prada proponuje włosy w dwóch, najlepiej silnie kontrastujących, kolorach. Przejścia między odcieniami nie są tak płynne jak w klasycznym ombre - granica między platynowym blondem a miedzianą czerwienią lub brązem jest wyraźnie zaznaczona. Według Prady dwa kolory najlepiej prezentują się na bardzo długich, prostych włosach, dzięki czemu kontrast jest bardziej widoczny. Nam najbardziej podoba się wersja z mniejszym kontrastem między odcieniami farby. Czekoladowy brąz przechodzący w miedziany rudy to fajny pomysł na jesienną zmianę fryzury.

dwukolorowe-wlosy-prada

Gaultier i kolorowe odrosty

Gaultier posuwa się krok dalej, zamiast ombre proponuje kontrastowe... odrosty. Platynowe blond włosy z pomalowanym na czarno czubkiem głowy faktycznie wyglądają jakby właścicielka fryzury zaniedbała koloryzację. Farbując wyłącznie przedziałek warto więc pomyśleć o kolorze, np. intensywnie niebieskim lub neonowym różu - nie ma wówczas wątpliwości, że efekt był zamierzony.

Gaultier odrosty na blond włosach

Gaultier - kolorowe odrosty

niebieskie odrosty - kolorowe odrosty

Lubisz ombre? Zobacz jak wykonać ombre manicure krok po kroku.

Co sądzicie o dwukolorowych włosach Prady i kolorowych odrostach Gaultier? Czy ten trend ma szanse przyjąć się w Polsce?

Autor: Katarzyna Brasiak
Zdjecia: Imax TREE

Komentarze

 • Saori89, 2013-06-28 20:07
  Saori89
  Jestem tak 'na czasie' z modą, że gdy w styczniu zafarbowałam sobie końcówki na czerwono miesiąc później dowiedziałam się iż jest to modne i nazwa się OMBRE :rolleyes: Muszę przyznać iż z czerwieni byłam zadowolona tylko niestety wiadomo jak taki kolor utrzymuję się na rozjaśnianych włosach ;/ Na dobrą sprawę musiałabym farbować końcówki co 2 tygodnie (minimum!) żeby uzyskać wymarzony kolor. Dosyć długo walczyłam z czerwienią by jednak po pewnym czasie się poddać (ileż razy można się farbować) i przez jakis czas chodziłam w "dziwno-rudych" końcówkach. Jako, że jednak nie chciałam jeszcze ścinać włosów (ani mieć tego rudego koloru) postanowiłam zrobić standardowe blond ombre, które całkiem nieźle się prezentuje. Jednakże obecnie same końcówki mają odcień żółtego blondu, a la 'żółtko od jajka' :cool: (może nie widać tego wyraźnie na załączonym zdjęciu ale tak jest) dlatego też zastanawiam się czy nie rozjaśnić ich jeszcze bardziej? Żeby same końcówki były praktycznie białe a dalej 'żółtko', rude, brąz... ? Może mógłby mi ktoś doradzić :) Poza tym dochodzi jeszcze jedna kwestia - JAK DBAĆ o ombre? Żeby samoistnie mi te końcówki nie odpadły (dosłownie! bo łamliwość jest spora). Jakieś odżywki (jakie?) czy domowe maseczki?
  Zgłoś
 • Siasiulek, 2013-06-12 13:45
  Siasiulek
  Podobają mi się naturalne ombre, takie fikuśne kolorki na co dzień odpadają
  Zgłoś
 • PiszacDniem, 2013-06-11 15:19
  PiszacDniem
  Mi sie podoba ombre ale delikatne, gdy góra to ciemny braz a koncówki blond to juz niezbyt, choc przyznam ze niektórym pasuje:)
  Zgłoś

Najnowsze artykuły

Ostatnio dodane nowości

Konkursy i testywięcej »

Wydarzenia i Promocjewięcej »


Zamknij