Poprzedni artykuł: 6 najbardziej obiecujących nowości do włosów Następny artykuł: Tak zmieniały się fryzury ślubne przez pół wieku!

Gumki sprężynki – zobaczcie nasz test!

Przedstawiamy redakcyjny test gumek sprężynek do włosów. Kochamy koczki z użyciem tych gumek – sprawdźcie dlaczego!

Gumki sprężynki do włosów
źródło zdjęcia: vouge.de

Gumki sprężynki – co to jest?

Gumki sprężynki,  jak sama nazwa wskazuje, mają kształt sprężyny. Przypominają kabel telefoniczny – jest to zdecydowanie najczęstsze skojarzenie na widok tych gumek. Wykonane z tworzywa sztucznego, elastyczne, dość mocno się rozciągają, a po zdjęciu z włosów przed dłuższy czas wracają do swojej pierwotnej  formy. Oryginalne gumki Invisibobbles przez około 2-3 tygodnie regularnego, codziennego użytkowania wracały do kształtu. Później niestety pozostały rozciągnięte – to nie przeszkadza oczywiście w ich użytkowaniu. To właściwie jedynie defekt estetyczny – małe „oponki”  są po prostu ładniejsze.

Gumki tego rodzaju zrobiły furorę na blogach, szczególnie wśród włosomaniaczek. Zaczęło się od marki Invisibobbles, która szturmem weszła na rynek i zdobyła serca dziewczyn. Oczywiście potem zaczęły pojawiać się gumki sprężynki „no name”. Różnej grubości, wielkości, o subtelnych różnicach w splocie. Tego rodzaju gumki można znaleźć między innymi w Pepco, Rossmannie, na Allegro, jak również w H&M. Przetestowałam gumki z H&M i Invisibobbles. Poniżej najważniejsze podobieństwa i różnice.

Gumki sprężynki z H&M

Gumki sprężynki do włosów

5 sztuk gumek kosztuje 6,90zł. Możecie je kupić zarówno stacjonarnie, jak i online. Do wyboru jest kilka mixów kolorystycznych – ja zdecydowałam się na te czarno-różowo-błękitno-bezbarwne. Gumki są przede wszystkim znacznie większe od Invisibobbles – myślę, że przynajmniej trzykrotnie. Są odrobinę grubsze i bardziej zwarte, a po rozciągnięciu naprawdę szerokie.

Oryginalne gumki Invisibobbles

Gumki sprężynki do włosów

Tych gumek nie muszę chyba nawet opisywać, bo słyszał o nich każdy. Malutkie opakowanie zawiera 3 równie małe kabelki i kosztuje około 14 zł, znajdziecie je np. w Hebe. Moim zdaniem najbardziej uniwersalne są bezbarwne i w takie się zaopatrzyłam. Ale bezapelacyjnie najładniejsze są te z limitowanej, niedostępnej w Polsce, edycji Pastellicious (na zdjęciu powyżej). Invisibobbles są wyraźnie delikatniejsze od sprężynek z H&M – mniejsze, cieńsze i  nie naciągną się aż tak mocno, jak ich konkurentki.

Na jakich włosach sprawdzą się gumki-sprężynki?

Moim zdaniem niemal na każdych, ale nie do tego samego, i to jest zapewne powód, dla którego większość osób po pierwszych testach ma o nich niezbyt pozytywne opinie. Moje włosy są od zawsze naturalnie gęste, ciężkie (choć trochę wycieniowane) i długie – mniej więcej do połowy pleców. Jako pierwsze kupiłam oryginalne sprężynki Invisibobbles, ale po kilku użyciach znudziły mi się.  Nadal stosowałam klasyczne gumki i zapomniałam, że je w ogóle posiadam. Próbowałam związywać nimi koński ogon – nie dawały rady – włosy osuwały się na dół pod swoim ciężarem. Robiąc warkocz kończyłam nimi splot, ale miałam wrażenie, że są zbyt widoczne i zanadto odstają od włosów. W końcu przyszło lato i zaczęłam związywać włosy w koczek na czubku głowy. Klasyczne gumki potrzebowałam zawsze trzy – jedną do zrobienia wyjściowego kucyka, a dwie do przytrzymania koczka. Robiąc koczek postanowiłam ponownie skorzystać z nieco zapomnianych Invisibobbles. I wtedy stał się cud. Gdy skręcam koczek, ostatnią warstwę włosów układam luźniej, żeby zachował puszystość i objętość; po nałożeniu zwykłej gumki koczek był ściskany bardzo mocno przy nasadzie włosów i wyglądał niezbyt ładnie. Wiem, że są na to sposoby – można włosy nieco natapirować, poluzować koczek – ale używając Invisibobbles możemy o tym po prostu zapomnieć! Jej unikalny kształt sprawia, że włosy są trzymane mocno, ale jednocześnie niezbyt ciasno. Sprężynka po prostu oplata włosy zachowując ich objętość, puszystość, lekkość, nie deformując fryzury, a jednocześnie trzyma je supermocno. Po kilku godzinach moja fryzura jest nienaganna – a przy klasycznych gumkach bywało różnie. Obecnie, gdy zrobię koczek, wygląda on jakby miał w środku wypełniacz – jest bardzo efektowny i naturalny. Cienkie i długie włosy powinny polubić te gumki we wszelkich kucykach i końskich ogonach, oczywiście można spróbować również do koczków. Włosy długie i gęste pokochają je właśnie w koczkach – utrzymają ich ciężar i upiększą uczesanie.

Gumki sprężynki do włosów

mój koczek z gumkami sprężynkami

Co lepsze - Invisibobbles czy H&M?

Nie zauważyłam zasadniczej różnicy w efekcie końcowym między oryginalnymi sprężynkami, a tymi z HM. Skłaniam się nieznacznie ku tym z H&M, bo są trochę mocniejsze i moje gęste włosy utrzymują jeszcze skuteczniej w miejscu. Jednak w praktyce używam ich naprzemiennie i lubię zarówno jedne, jak i drugie.

Gumki sprężynki do włosów

mój koczek z gumkami sprężynkami

Przewaga sprężynek nad zwykłymi gumkami

  • Nie mają metalowych połączeń, więc nie ciągną włosów – po całym dniu bez problemu wyplątuje włosy, nie wyrywając ich przy tym. Wiem, że pojawiają się głosy, że te gumki szarpią włosy -  nie spotkało mnie to ani razu, są dla mnie ogromną ulgą po zwykłych gumkach i nie mam pojęcia czym może być to spowodowane. Być może porowatością włosów – moje są niskoporowate w kierunku średnich, więc dość gładkie, co prawdopodobnie ułatwia rozplątywanie gumki. Dowiedz się więcej o porowatości włosów
  • Są estetyczniejsze – wyglądają na włosach ciekawiej niż zwykłe gumki, a bezbarwne świetnie pasują do jasnych włosów – normalne gumki nie oferowały takiego „koloru”. :)
  • Nadają się na noc i do olejowania  - ślimaczki i warkocze wykonane z użyciem sprężynek nie zepsują się całą noc, ponieważ gumki na pewno nie ściągną się podczas snu.  Natomiast podczas olejowania nie ubrudzimy materiałowych gumek, te wystarczy przepłukać i wytrzeć do sucha.

Sprawdź też: nowy trend w koloryzacji - brond

Testowałyście gumki sprężynki? Jakie były Wasze wrażenia?

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 czerwca 2018, 05:53

Nasze propozycje