Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: 5 tanich rzeczy, dzięki którym się odstresujesz Następny artykuł: Nowe wydanie specjalne Party Style już w kioskach!

Zobaczcie relację z 15-lecia Fundacji Przyjaciółka

Kobieta,
Fundacja Przyjaciółka obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności! Z tej okazji 25 września 2015 w Pałacu Zamoyskich, siedzibie SARP w Warszawie odbył się uroczysty jubileusz.
15-lecie Fundacji

Fundacja Przyjaciółka obchodzi swoje 15-lecie

Z okazji urodzin w Pałacu Zamoyskich odbyła się uroczystość, podczas której osoby i firmy wspierające Fundację otrzymały od niej szczególne podziękowania. Galę poprowadziły wspólnie Joanna Luberadzka – Gruca, szefowa Fundacji oraz Marta, stypendystka Fundacji.  Podczas uroczystości wystąpił zespół  muzyczny rodziny Jarka i Edyty Wojtasińskich oraz wielokrotnie nagradzany, popularny zespół Sound’n’Grace, który wykonał swoje największe hity, w tym utwór „Dach” z gościnnym udziałem wokalistki, finalistki programu „Must be the music”, stypendystki Fundacji Marii Markiewicz.

Spotkanie zostało objęte honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Marek Michalak, który wziął udział w uroczystości podziękował i podsumował działania Fundacji ze sceny:

Dziękuję  Państwu za wszystkie inicjatywy na rzecz najmłodszych oraz za działania zmierzające do jak najskuteczniejszej realizacji praw dziecka.

Gala miała miejsce w Pałacu Zamoyskich, w pawilonie Stowarzyszenia Architektów Polskich przy ul. Foksal 2, 25 września o godzinie 13:00.  Specjalne podziękowania dla Endorfina Foksal za pomoc w organizacji spotkania.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi członkowie Zarządu Fundacji Przyjaciółka, stypendyści Fundacji, a także znane i lubiane osoby wspierające jej działania, w tym m.in.: minister edukacji Joanna Kluzik Rostowska i Dominika Kulczyk.

Dominika Kulczyk wspiera Funcdację Przyjaciółka

Cele Fundacji Przyjaciółka

Fundacja została założona w 2000 roku z inicjatywy Edipresse Polska SA. Działalność fundacji jest skupiona przede wszystkim na pomocy dzieciom wychowującym się poza naturalną rodziną, inicjuje i promuje aktywności związane z rodzicielstwem zastępczym w Polsce, a także wspiera podopiecznych świetlic środowiskowych oraz leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych. Przez 15 lat Fundacja zdołała pomóc ponad 17 tysiącom dzieci, pomoc Fundacji jest często długofalowa, objęła dofinansowaniem leczenia i rehabilitacji ponad 750 dzieci, niektóre z nich są w programie ponad 10 lat.

Fundacja Przyjaciółka przyznaje również stypendia na działania edukacyjne i rozwojowe dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Jest również czynnym członkiem założycielem Koalicji na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej i Forum Darczyńców w Polsce.

Niesie też pomoc tym dzieciom, które muszą pokonywać w życiu przeszkody, które dorosłym wydają się często nie do pokonania: kalectwo, samotność, ubóstwo i odrzucenie.


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

11 grudnia 2016, 05:14